יגיעו להסכמה? (צילום: פלאש 90 יוסי זמיר, יונתן סננס, חדשות 2)
"לא ניאבק אחד עם השני" | צילום: פלאש 90 יוסי זמיר, יונתן סננס, חדשות 2

המפץ הפוליטי הבא? יו"ר מפלגת ש"ס, ח"כ אריה דרעי, הצהיר היום (ראשון) כי מפלגתו תשתף פעולה עם משה כחלון, שהודיע בשבוע שעבר באופן רשמי על הקמת מסגרת פוליטית חדשה. דרעי הדגיש כי "אם יהיו לו עוד עשרה מנדטים נוכל ביחד לשנות - כחלון הוא חברתי, הוא גדל איפה שאני גדלתי. שנינו גדלנו במצוקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחרי הבחירות יהיו שחקנים אחרים. כחלון יקבל מאיתנו את מלוא שיתוף הפעולה - גם אם יקח לי מנדט אחד פה או שם, כחלון זה בשורה", הוסיף שר הפנים לשעבר דרעי. "לא ניאבק אחד עם השני: ההיפך, יבורך - ברוך הבא למועדון".

דרעי העריך כי הממשלה לא תתפרק בשנה הקרובה, למרות הדיווחים על מתיחות בקואליציה סביב הבנייה בשטחים וחוק הדיור: "ההנחה של ראשי הקואליציה היא שבשנה הקרובה אין בחירות, אני גם חושב שבשנה הקרובה לא יהיו בחירות, רק הנושא המדיני יכול לשנות את תמונת המצב".

כמו כן אמר דרעי כי "בקדנציה הבאה נהיה מפלגה שמובילה את המלחמה בשכבות החלשות - יש לי תוכנית סדורה עם אנשי מקצוע, נצרף גופים נוספים ואנחנו מקווים לצאת מכל מה שעברנו".

כחלון: "העיקר שהילדים יחזרו לבית הספר" (צילום: רויטרס)
עזב את הליכוד. כחלון | צילום: רויטרס

כחלון ביטל חברותו בליכוד

בשבוע שעבר הודיע השר לשעבר כחלון למנכ"ל הליכוד על ביטול חברותו במפלגה. בעקבות זאת, צפוי כחלון לעזוב גם את מרכז הליכוד שבו הוא חבר. גורמים בליכוד מתחו ביקורת על העובדה שכחלון פועל להקים גוף פוליטי חדש כבר חודשים ארוכים, אך נותר חבר בליכוד עד היום.

יממה קודם הודיע כחלון רשמית כי "אני וחבריי מתכוונים לבנות מסגרת פוליטית חדשה. זה יהיה בעזרת השם כשיהיו בחירות. לפני זה אין מה לעשות עם זה". השר לשעבר הסביר, במפגש שכינס עם ראשי הארגונים העסקיים, כי המסגרת הפוליטית החדשה תטפל בנושאים הכלכליים והחברתיים הישראלים.

"יוקר המחייה זה לא מכת גורל ולא גזירה משמיים - זה לא דבר שאי אפשר לעמוד בו. זה דבר שאפשר לטפל בו. אם ממשלת ישראל תחליט, היא תטפל בו", הוסיף כחלון, שמתח במהלך דבריו ביקורת על התנהלות הממשלה. "הממשלה צריכה להחליט לקרוא לחברות הגדולות ולחברות המזון: 'רבותיי, אני נותנת לכם שנה וחצי להתארגן כי אני הולכת לפתוח את השוק לתחרות ולפרק את הריכוזיות, להוריד מכסים ולהביא פה מזון שניתן יהיה לרכוש באותם מחירים שרוכשים בחו"ל'.

כחלון: "מעריך את שר האוצר"

עם זאת, השר לשעבר כחלון הדגיש כי הממשלה ומשרד האוצר צריכים "לתת לחברות את הזמן, לא להפתיע אותן. כמו שעשינו בסלולר - שם זה לקח שלוש שנים, כאן שנה וחצי". בתשובה למחאה שהתפתחה ברשת החברתית וקראה לישראלים להגר לברלין, השיב השר לשעבר: "אני לא מצדיק לרדת מהארץ, צריך להישאר כאן ולהיאבק את המאבק הזה".

במהלך דבריו, שנאמרו בפורום של "להב", לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, שארגן נשיא "להב", רו"ח אהוד רצאבי, התייחס השר גם למחירי הדיור ההולכים ועולים ולתכנית מע"מ אפס של השר לפיד. "אני מעריך את שר האוצר ואת הרצון שלו להוריד מחירים", הבהיר כחלון, "אני תמכתי בין הראשונים במע"מ אפס, אבל צריך לטפל גם בצד ההיצעים‎".