תאריך מוסכם לבחירות כבר יש, הכנסת מצביעה על פיזורה וראשי הסיעות פותחים בקמפיינים. לבני תקפה את ראש הממשלה בחריפות, הרצוג מנסה למצב את העבודה כאלטרנטיבה שלטונית ונתניהו קורא לחזק את הליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שרת המשפטים ציפי לבני ניצלה הבוקר את ישיבת סיעת התנועה כדי לתקוף בחריפות את נתניהו, שעליו אמרה כי הוא פחדן ולא דובר אמת. לבני פירטה חלק מכללי האתיקה לשרים ובהם יושר ומסירת מידע מדויק ואמרה: "החיבור של יושר ומידע מלא חסרו אתמול בנאום פירוק הממשלה של נתניהו. ראש ממשלה שלא אומר אמת בקולו זו בעיה גדולה".

"האמת היא שיש לנו ראש ממשלה שמפחד", הדגישה. "מפחד משריו, מפחד עוד יותר מהעולם החיצוני והכלי שלו להתמודד עם הפחדים עובר דרך נאומים. מול האיומים שמסביב נאומים לא עוזרים, לפעמים ההפך. בוודאי נאומיו של ראש הממשלה. האמת העגומה היא שהוא מפחד פוליטית מאותה קבוצה קיצונית גם בליכוד וגם בממשלה. אנחנו חייבים בשביל עצמנו להחליף אותו".

לבני אמרה כי "התפקיד של ראש ממשלה בישראל הוא לחזק את זכות העם היהודי למדינה, זכות שהוכרה עוד בהצהרת בלפור, ולא בחיזוק אחיזתו האישית ברחוב בלפור. זאת הסיבה היחידה להצהרה על בחירות - לא הצהרת בלפור, אלא רחוב בלפור".

"שוקד על מהלך להחלפת נתניהו". פרץ (צילום: ערוץ הכנסת)
"הלקח - עוד מנדטים לליכוד" | צילום: ערוץ הכנסת

ראש הממשלה דיבר גם הוא על הקדמת הבחירות ואמר בישיבת הסיעה: "הליכוד הוא המפלגה היחידה שבאה בחשבון, הלקח העיקרי הוא לתת לנו כמה שיותר מנדטים. הבחירות הקרובות הן על שאלה אחת - מי ינהיג את המדינה מול האתגרים הכבירים שישראל ניצבת בפניהם. צריך מפלגת שלטון גדולה ומנוסה".

יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג, ניסה למצב את מפלגתו כאלטרנטיבה העיקרית לנתניהו למרות הסקרים הלא מחמיאים: "אנו מסיימים שש שנים בראשות נתניהו ונעשה הכל כדי להביא תקווה שינוי למדינת ישראל. נפעל במלוא הכוח, נוביל גוש ציוני גדול ונביא לשינוי ולניצחון בבחירות, עם חברי הכנסת יחד עם כל מי שמדינת ישראל חשובה לו. זה הליכוד או מפלגת העבודה".

"זה הליכוד או העבודה", הרצוג (צילום: חדשות 2)
"זה הליכוד או העבודה", הרצוג | צילום: חדשות 2

אמש כינס נתניהו מסיבת עיתונאים שבה הכריז כי יפעל לפזר את הכנסת על מנת להוביל לבחירות בהקדם האפשרי. בנאום חריף במיוחד תקף נתניהו את השרים המפוטרים לפיד ולבני והאשים: "הם ניסו לעשות פוטש".

"הממשלה הנוכחית מיום היוולדה הייתה ממשלה לעומתית", המשיך נתניהו. "היא נכפתה עליי בגלל תוצאות הבחירות. מפלגת השלטון בהנהגתי לא קיבלה מספיק מנדטים. לכן, כמעט מהרגע הראשון היו בממשלה הזאת חיכוכים לכיוונים מנוגדים. היא פעלה תחת תכתיבים ואיומים והתנהלה תחת התקפות בלתי פוסקות מתוך הממשלה ועלי כעומד בראשה".