""הימים האחרונים הם ימים די מיותרים ", ל (צילום: רויטרס, חדשות)
ציפי לבני|ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

תגובות סוערות במערכת הפוליטית לדברי לבני: תגובות סוערות במערכת הפוליטית בעקבות הצהרתו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי כי "וושינגטון תמנע כל החלטה נגד ישראל באו"ם עד לאחר הבחירות במרס", זאת בעקבות שיחה שקיים עם ח"כ ציפי לבני והנשיא לשעבר שמעון פרס. "אני גאה שהצלחתי לפעול לשמירת האינטרסים החיוניים של ישראל במועצת הביטחון", אמרה לבני בעקבות הפרסום. אולם התגובות הפוליטיות בארץ לא איחרו לבוא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממטהו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בתגובה לדברים שאמרה לבני למזכיר המדינה כי ״נחשף פרצופם האמיתי של ציפי ובוז׳י. מיד אחרי הבחירות הם מתכוונים לסגת ולאפשר הקמת חמאסטן שניה ביהודה ושומרון".

גם יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט תוקף את דבריה של ח"כ לבני: ״ציפי לבני הגיעה לשפל של חתרנות מדינית. מאחורי הגב של ממשלה מכהנת היא מתזמנת פעולות שיזיקו לישראל, והכל על מנת לפגוע ב״ביבי/בנט״. לדבריו, "ישראל על פי לבני זוהי מדינה מתנצלת, שמתנהלת על פי אינטרסים פוליטיים".

עוד הוסיף השר בנט כי הוא "מצפה מיו"ר האופוזיציה ח"כ בוז'י הרצוג, לקרוא לסדר את לבני, שבימים האחרונים זונחת כל קו ממלכתי ומייצרת אווירה מסיתה, אנרכיסטית ומסוכנת למערכת הבחירות". סגן השר אופיר אקוניס טען כי "הצמד בוז׳י-לבני מסוכן לישראל. הם מעדיפים אינטרסים פוליטיים צרים, על פני האינטרס הלאומי. הגברת לבני שכשלונה במו״מ עם הפלסטינים נמשך כבר לאורך שנים, משיאה עצות לשר החוץ האמריקאי, רק כדי לקדם את האינטרסים הפוליטיים אישיים שלה״.

"במקום השיח של שנאה ופילוג נביא חיבור ושיתוף"

בנימין נתניהו (צילום: AP, חדשות)
בנימין נתניהו| ארכיון | צילום: AP, חדשות

מנגד הגיבה ח"כ ציפי לבני לאשמות נגדה באירוע הדלקת נרות משותפת שלה ושל הרצוג עם מאות פעילים ברעננה. "מדיניות נתניהו הובילה את ישראל לבידוד בינלאומי. אנחנו יחד נדע להוביל מהלכים אחראיים למען המדינה ולמען האינטרסים הביטחוניים והמדיניים של ישראל. נמשיך לפעול ולהגיד לכל אחד בעולם - אל תפגעו במדינת ישראל. אנחנו לא עושים פוליטיקה, אנחנו משתמשים בקשרים המדיניים שלנו לטובת המדינה, ושאף אחד לא ידבר איתנו על פטריוטיות" מסרה לבני.

יו"ר העבודה בוז'י הרצוג הגיב לדברים וביקר את התגובות מימין: "שמעתי שבנט תקף הערב את ציפי לבני. שלא יעזו בימין הקיצוני לחלק לנו ציונים ושלא יעזו ללמד אותנו מהי טובת המדינה". נתניהו והימין הקיצוני דרדרו את ישראל לשפל מדיני ולשפל חברתי וחיסלו את התקווה. במקום שיח של שנאה ופילוג נביא חיבור ושיתוף".

גם עמיר פרץ, מסיעת "התנועה" התייצב לצידה של לבני: ״ההתפרצות של ראשי הימין הישראלי כנגד לבני ופרס מעידה על חוסר אונים, כי הרי ראש הממשלה מנסה בכל דרך למנוע את אישור ההצעות באו"ם הנוגעות למדינה הפלשתינית. זה בדיוק מה שעשו לבני ופרס הפועלים למנוע החלטה זו מתוך פטריוטיות למדינת ישראל, ולא מתוך שיקולים פוליטיים״.