הפוסט שפרסם כץ בעמוד הפייסבוק (צילום: עמוד הפיסבוק של ישראל כץ)
הפוסט שפרסם כץ בעמוד הפייסבוק | צילום: עמוד הפיסבוק של ישראל כץ

לא בטוח שהוא יזכה לשבת במקום הזה עוד הרבה זמן - אבל בינתיים השר כץ נהנה לשחק במשחק הכסאות סביב שולחן הממשלה: בחודש שעבר עזב גדעון סער את הממשלה ואת הכנסת - ופינה את מקומו סביב שולחן הממשלה. בשבועות שחלפו מאז, ניהלו שרי הממשלה קרב ירושה על הכסא הנחשק של סער סביב שולחן הממשלה, מרחק כיסא אחד בלבד מראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר התחבורה ישראל כץ, שזכה במקום הנכסף בסופו של דבר - אולי בשל קרבתו הגדולה לראש הממשלה בימים טרופים אלה - לא יכול היה לשמור את ההישג לעצמו, ומיהר לשתף את חבריו בפייסבוק:

"רוצים לשמוע קוריוז? היום שובצתי לשבת במקומו המתפנה של שר הפנים לשעבר גדעון סער, שממוקם במקום נוח סביב שולחן הממשלה", כתב כץ במלוא הרצינות. "הדבר קומם שר אחד או שניים, שמאוד חשקו בכיסא לעצמם".

"במשך שלושה שבועות ניהלו שרים קרבות בלימה מול מזכירות הממשלה - עד שהסוגיה הוכרעה", חתם כץ את הפוסט, בצירוף תמונתו ליד שולחן הממשלה, כשהוא יושב על הכסא הנכסף, סמוך למזכיר הממשלה וראש הממשלה.

יו"ר מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון "נפלה מהכסא" כשהבחינה בפוסט המשונה של שר התחבורה - שיתפה אותו בעמוד הפייסבוק שלה, והתלוצצה על הפרסום של השר, שנחשב בעיניה לילדותי: "רוצים לשמוע עוד קוריוז? האנשים האלה יושבים בממשלת ישראל. באמת".

אגב, הפוסט שהעלה כץ אודות הכסא הנחשק נמחק כעבור זמן קצר מהעמוד שלו.

שר התחבורה ישראל כץ מסר בתגובה כי "זה היה קטע הומוריסטי עם עקיצה מכוונת לשר או שניים ולסדרי העדיפויות שלהם. מבחינתי, עניין הכסא הוא שולי לחלוטין. כאשר נוכחתי שהניסוח לא הובן כהלכה הורדתי את הפוסט".