סער: "אפס תועלת ומקסימום נזק" (צילום: פלאש 90, חדשות)
נתניהו פועל להקדמת הפריימריז | צילום: פלאש 90, חדשות

101 ימים לבחירות ונתניהו נאלץ להתמודד כעת בשתי חזיתות: בתוך הליכוד הוא מנסה למנוע התמודדות אפשרית של גדעון סער ומנגד - המגעים המתקדמים להקמת גוש מרכז שמאל. הערב (שבת) נודע כי ראש הממשלה פועל להקדמת הבחירות לראשות הליכוד כבר לסוף דצמבר - מהלך שיקשה על גדעון סער להתמודד מולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהליכוד נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים שיחות לבדוק אפשרות להקדמת הפריימריז בליכוד כבר בשבוע שעבר, מיד כשעלתה האפשרות להקדמת הבחירות, על מנת להיערך מהר ככל האפשר לבחירות כלליות במרץ ולסיים בו זמנית ובמהירות האפשרית את הפריימריז הן לראשות הליכוד והן לרשימה לכנסת.

"הדבר יקצר את תקופת הפריימריז, יחסוך משאבים ויאחד את הליכוד לקראת הבחירות שבהן יוכרע מי יהיה ראש הממשלה הבא ומי תהיה מפלגת השלטון".

בסוף השבוע שעבר פורסם כי סער שוקל להתמודד מול נתניהו בפריימריז בליכוד שייערכו ב-6 בינואר. בתקופה האחרונה קיבל סער פניות מפעילים בליכוד לרוץ מול נתניהו. הפעילים אמרו לסער כי הוא מסוגל לנצח את ראש הממשלה ובשלב זה השר לשעבר אינו פוסל את האפשרות.

לסער נותר כשבוע להחליט, מאחר ואז יפוג התאריך האחרון בו ניתן להגיש מועמדות לראשות המפלגה. למרות שסער אכן שוקל להתמודד במרוץ, הוא מסרב להתייחס או להגיב לנושא.

לפני כשלושה חודשים הכריז סער כי הוא פורש מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב. רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי", הוא אמר אז לפעילי הליכוד.