579755
צילום:

עדכון מקבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת וחדשות 2 Online: הדיונים בקבוצת הוואטסאפ של הח"כים ממשיכים להתלהט, כשהיום עמדה על הפרק סוגיה טעונה במיוחד - שאלת זכות השיבה לפליטים פלסטינים, שבמפתיע, חוללה סערה דווקא בין שני חברים בקבוצה מהצד הימני של המפה.

הצטרפו לשידור החי מקבוצת הוואטסאפ כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דני דיין, שהצטרף בשבוע שעבר לבית היהודי, הפציר בח"כ בסאל גטאס מבל"ד לענות לשאלתו: "לא ענית לי. מה זה 'פתרון צודק לבעיית הפליטים' כתנאי לשלום. האם זה 'שיבה' ליפו או לא? אנחנו במתח".

בשלב הזה, ח"כ מירי רגב שפשפה את עיניה ונדהמה שאיש ימין מובהק כמו דיין מדבר על זכות השיבה - וכתבה לו: "על איזו שיבה אתה מדבר?" והוא מצדו, מיהר להבהיר: "במרכאות, מירי, במרכאות".

"אני לא רוצה שיבה לא עם מרכאות ולא בלי מרכאות", הבהירה רגב, ודיין השיב: "לא חשדתי בך, מירי. אני בטוח שאת גם לא חושדת בי".

"קפצה לבנט הסטרוק"

ואם כבר ימין - שיחה מרכזית שנערכה היום בקבוצה דנה ב"כמה קיצונית" חברת הכנסת אורית סטרוק מהבית היהודי. את הסערה החלה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) שכתבה: "בפעם הקודמת בנט עוד ניסה להסתיר, אבל הפעם הוא לא יוכל להתחפש להיפסטר בלי שתקפוץ לו הסטרוק".

579741
צילום:ח"כ איילת שקד לא נשארה חייבת: "תמר, גם בתור אישה וגם בתור ח"כ את צריכה לחזור בך. החוקים שאורית העבירה הם בעיקר למען קשישים ואוכלוסיות מוחלשות ואת יודעת את זה. רק ללמוד ממנה את יכולה".

"איילת, שכחת את החוקים שמחילים את הדין הישראלי בשטחים", עקצה ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד). "לצערי הם לא עברו", השיבה שקד וכתבה: "את יודעת שהיא חברת כנסת חברתית ובתור אישה היה ראוי שתברכי על כך שהיא לא הסכימה להצטרף למפלגה שמדירה נשים".

579748
צילום:"זה באמת מבורך, אבל איילת את בוודאי יודעת שהיא הסמן הקיצוני אצלכם", שבה והתעקשה אלהרר.

בשלב הזה שבו לצאת להגנתה של סטרוק השר אורבך וחברו למפלגה דני דיין: "אורית לא יותר קיצונית מימין מכמה ח"כים במרצ שקיצוניים בשמאל". "אורי, הם מ-פ-ח-ד-י-ם מהיכולות, הכישרון וההתמדה של אורית", הוסיף דיין.

מצהירים על ההון בדרך לשלטון?

בהמשך, השיחה גלשה מענייני ימין - לענייני ממון. חברת הכנסת זנדברג שיתפה בקבוצה את הצהרת ההון שלה, שבחרה לחשוף במסגרת הפינה "הון שקוף" בתכנית חיסכון, בה הח"כים חושפים את הונם הפרטי. התגובות לא איחרו לבוא.

579769
צילום:
579776
צילום:"אפשר להיות טיפה פחות פופוליסטים?", התרעמה ח"כ אלהרר. "עוד לא נולד הגאון שיכול להסביר כיצד פרסום יתרת חשבונות בנק של חבר כנסת ימנע שחיתות", התערב לראשונה ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה). וזנדברג השיבה: "ברור קארין. מה אפשר לצפות ממפלגה שהוקמה ע"י חבורה של בעלי הון".

579783
צילום: