על רקע הדיונים בכנסת סביב חוק "ישראל היום", מתייחס היום גם בעליו של העיתון, המיליארדר שלדון אדלסון, לסוגיה ואומר כי אנשים בעלי דעה צלולה לא יוכלו לתמוך בחוק לסגירת העיתון, משום שהם יולידו דיקטטור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום מושב הסיום של ועידת הקהילה הישראלית-אמריקאית באמריקה שבו השתתף בוושינגטון, השיב אדלסון לשאלות העיתונאים כיצד הוא רואה את החוק שמאיים על מערכת העיתון שבבעלותו, ואמר כי הציבור בישראל יחשוב פעמיים לפני כן. "אני מאמין שאנשים בדעה צלולה יחשבו פעמיים", אמר אדלסון. "הם יבינו שהם יוצרים דיקטטור. זהו מפעל פרסומי שנוני מוזס רוצה לחסל כדי שהוא יוכל למכור את העיתון שלו להוצאה לאור גרמנית או לכל אחר שיהיה מוכן לשלם לו מספיק כסף, אז הוא רוצה להעלות את המחיר. הוא יודע שהוא בצומת דרכים, בין הישרדות להכחדות".

בהמשך דחה המיליארדר את הטענות כי העיתון מזוהה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וטען כי מדובר בניסיון נוסף של המתחרים לפגוע באמינותו. "נוני מוזס תוקף את ביבי ואת משפחתו במשך שנים ועשורים", אמר. "אני מוכרח לזקוף זאת לזכותו של נוני, כשהוא אומר שזה 'ביבי-תון', שזה העיתון של ביבי, הוא מנסה לפגוע באמינות שלו ולהגביל את עצמאות העיתון. אבל זה פשוט לא נכון. זה פשוט טיפשי. אם הייתי שופט הייתי צוחק על זה".

גם שר התקשורת גלעד ארדן נדרש לסוגיית החוק המדובר, באופן שהסב לו מבוכה רבה. במהלך אירוע שבו השתתף בשבת האחרונה בוושינגטון יחד עם רעייתו של המיליארדר, ד"ר מרים אדלסון, שאלה אותו האחרונה כיצד הוא צפוי להצביע בעניין.

בהמשך הקשתה אדלסון על השר ואמרה כי היא ראתה שהוא זקוק לסיקור אוהד ב"ידיעות אחרונות", ואז שאלה האם "הליקוק" הזה משפיע עליו. ארדן מצדו הגיב לדברים בנימוס, ואמר כי הוא נסע אלפי קילומטרים דווקא כדי להימנע מלהשיב על שאלות מסוג זה.