העבודה המאוחדת בראש, לפיד מתחזק (צילום: AP, פלאש 90, חדשות 2)
העבודה המאוחדת בראש, לפיד מתחזק | צילום: AP, פלאש 90, חדשות 2

איחוד הרצוג-לבני שומר על כוחו, זריקת עידוד ללפיד: סקר מנדטים חדש שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת, 84 ימים לפני הבחירות מעלה כי הרשימה המאוחדת של הרצוג ולבני ממשיכה להיות המפלגה המובילה וזוכה ל-23 מנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הליכוד בראשות נתניהו אמנם מאחור עם 21 מנדטים, אולם עדיין נושף בעורפו של האיחוד בין העבודה לתנועה, שהושק רשמית רק לפני כשבועיים. המפלגה השלישית בגודלה לפי הסקר היא הבית היהודי של בנט, שצפויה להגדיל את כוחה - כך על פי כל הסקרים שפורסמו עד כה, וזוכה ב-16 מושבים בכנסת הבאה.

ליברמן נחלש משמעותית
ליברמן נחלש משמעותית | צילום:מי שיכול להתעודד במקצת מנתוני הסקר מלבד בנט, הוא שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. מפלגתו, יש עתיד, מתאוששת וזוכה ב-11 מנדטים - זאת לאחר שבסקרים האחרונים היא קיבלה מספר חד ספרתי של מנדטים. רשימתו החדשה של משה כחלון, "כולנו", מקבלת רק 9 מנדטים לפי הסקר.

ישראל ביתנו בראשות ליברמן נחלשת משמעותית ומקבלת 7 מנדטים בלבד. זאת, לעומת 13 נציגים מהרשימה המאוחדת עם הליכוד שמכהנים כיום בכנסת. יהדות התורה שומרת על כוחה וזוכה אף היא ב-7 מנדטים, ואילו מרצ בראשות זהבה גלאון מתחזקת במנדט - ומקבלת גם כן 7 מושבים בכנסת.

דרעי וש"ס גוברים על מפלגתו החדשה של ישי

ומה מתרחש בגזרת ש"ס שלאחר הפיצול? שם מנצח יו"ר ש"ס אריה דרעי את היו"ר לשעבר שפרש מהמפלגה, אלי ישי, ומקבל 5 מנדטים. ישי ורשימתו "העם איתנו" זוכים ב-4 מנדטים - קרוב מאוד לאחוז החסימה.

דרעי עם 5 מנדטים, ישי עם 4
דרעי עם 5 מנדטים, ישי עם 4 | צילום:רק 2 מתוך 3 הרשימות הערביות נכנסות לכנסת הבאה, אלא אם ייצא לדרכו האיחוד המדובר. חד"ש זוכה ל-5 מנדטים וכמוה גם רע"מ-תע"ל בראשות ח"כ אחמד טיבי. בל"ד לא עוברת את אחוז החסימה ולא זוכה ולו במנדט אחד, וכמוה גם קדימה בראשותו של שאול מופז, שטרם הכריע אם הוא מצטרף לסיעה המשותפת של הרצוג ולבני.