היום הגורלי של אלי ישי וש"ס: קרוב לחצי מהזמן שבו קיימת המפלגה החרדית-ספרדית הוא כיהן כיושב הראש שלה, והיום צפוי אלי ישי צפוי לעזוב את הבית הפוליטי שלו אחרי 30 שנה. בתגובה ראשונה אחרי הפרסומים על החלטתו לפרוש הוא בחר להביע אופטימיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 ישי, שהגיע הבוקר להתפלל בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים שבה הוא מתגורר, אמר לחדשות 2 Online: "יהיה טוב בעזרת השם".

אתמול, לאחר שיצאה השבת, איחל ישי לעוקבים בעמוד הפייסבוק שלו "שבוע טוב" ואף שיתף אותם בכך שהוא "מרגיש מאושר".

הסטטוס שפרסם ישי, אמש (צילום: פיסבוק)
הסטטוס שפרסם ישי, אמש | צילום: פיסבוק

בשלב זה לא ברור לאן פניו של ישי בבחירות הקרובות: הוא מתלבט האם לרוץ ברשימה עצמאית - מול ש"ס, האם לחבור לשר אורי אריאל מהבית היהודי ולהקים יחד עמו מפלגה חדשה - או שמא יחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.

הקרע העמוק בהנהגת ש"ס מוביל לפילוג היסטורי בתנועה ולא כל הפעילים שמחים מההתרחשויות. אמש תקף בחריפות בכיר במפלגה את היו"ר אריה דרעי ומתח ביקורת על היחס לישי. הוא הזהיר כי יהיה קשה להסביר למצביעים "למה משאירים עבריין מורשע בראשות המפלגה".

"עבריין מורשע בראש הרשימה? איך נסביר זאת לבוחרינו?"

בכיר בש"ס אמר אתמול (שבת) לחדשות 2 Online: "יש להצטער על המצב שנוצר. אלי ישי הוא נכס לש"ס וכך היה צריך להתייחס אליו. עצוב שמפלגת ש"ס מוותרת על דמות ערכית וישרה כמו אלי ישי ומעדיפה להשאיר בצריח עבריין מורשע, אריה דרעי. כיצד נוכל להסביר זאת לבוחרינו?".

מוקדם יותר אתמול, חבר מועצת חכמי התורה הרב שמעון בעדני הודיע ליו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי כי לאחר תיאום עם נשיא המועצה הרב שלום כהן, הוא מורה לו שלא לקיים היום פגישה עם ח"כ ישי. בעדני הוסיף כי כל נושא ח"כ ישי וכוונות הפרישה יטופל אך ורק על ידי מועצת חכמי התורה.

יחזרו לשתף פעולה? דרעי וישי (צילום: אהרן והב - חדשות 24)
דרעי וישי בימים טובים יותר, ארכיון | צילום: אהרן והב - חדשות 24

בנוסף, ניתנה הוראה לכל פעילי ונציגי התנועה שלא להתראיין בנושא כלל ולהתרכז במערכת הבחירות שבפתח. הפילוג במפלגה החרדית-ספרדית נראה כעת כמו עובדה מוגמרת, לאחר שדרעי דחק את ישי מהמפלגה באמצעות מסמך דרישות בלתי אפשרי שכלל בין היתר הוראות שלא להתראיין ולהוציא הודעות לעיתונות ללא תיאום עם המפלגה.