ישיבת הממשלה, הבוקר
ישיבת הממשלה, הבוקר | צילום:

מול כיסאות ריקים, התקיימה הבוקר (ראשון) ישיבת הממשלה הראשונה ללא שרי יש עתיד והתנועה שפוטרו בשבוע שעבר על ידי ראש הממשלה נתניהו. מדובר בישיבת הממשלה המצומצמת ביותר בקדנציה הנוכחית, בין היתר מאחר שהשרים ליברמן, בנט ואריאל לא נכחו בה. השרים שכן הגיעו שמעו סקירה על המצב המדיני והביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו עוקבים אחרי מה שמתרחש במזרח התיכון בקשב רב", אמר ראש הממשלה בפתח הישיבה. "אנחנו נישאר כל הזמן עם היד על הדופק ונטפל באתגרים האלה שלא לוקחים פסק זמן. בסוף השבוע דיברתי עם אסתר פולארד וקרי, אמרתי לו כי הבריאות הרופפת של פולארד היא סיבה נוספת לשחררו. ראוי שהוא יקבל את היחס שקיבלו אנשים אחרים במעמדו. אני בטוח שאני משקף את רחשי ליבם של כל אנשי הממשלה".

ישיבת הממשלה, הבוקר
צילום:

שר המודיעין יובל שטייניץ הביע חשש מכך ש"נגיע למצב האיטלקי, שכל ממשלה תשרוד שנה או שנה וחצי. כעת צריכים לשאוף למשילות סבירה. יש רק שני מועמדים לראשות הממשלה - הרצוג בשמאל או נתניהו בימין-מרכז".

השר לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך אמר לפני הישיבה: "אני מתנגד לבחירות. עדיף שתהיה קואליציה ברגע האחרון, זה תלוי בעיקר בראש הממשלה". על הנוכחות הדלה של שרים בישיבה אמר: "זאת תקופת בחירות".