ראש מועצת יש"ע לשעבר, שהשתלח עד לא מזמן בבנט, מצטרף לבית היהודי: שר הכלכלה ויו"ר המפלגה נפתלי בנט כינס הבוקר (ראשון) מסיבת עיתונאים משותפת עם דיין שבה הכריז על הצטרפותו. דיין צפוי להתמודד בפריימריז של הבית היהודי ב-17 בינואר בתקווה להשיג מקום ריאלי ברשימה ולהשתלב כח"כ מן המניין בכנסת הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כולם שמו לב לזוגיות של ציפי ובוז'י, אבל פספסו את החבירה של דני דיין ושלי. הגיעו אלינו מתמודדים מכל המפלגות - היום מגיע אלינו דני דיין שהיה חבר ליכוד עד עתה", אמר בנט. "אנחנו חייבים בית יהודי גדול, כי רק כך נוכל למנוע שלבני וחבריה בשמאל הקיצוני יהיו בעמדות הובלה בממשלה הבאה".

"פניתי לדיין שיצטרף אלינו, אני מתרגש. זה לא סוד שדרכי עם דני ידעה גם מורדות, היו משקעים וזה מאחורינו", הוסיף בנט. "עבדתי תחתיו שנתיים במועצת יש"ע, הוא איש של אמת שלא מפחד להסתכל למציאות בעיניים. דני הוא סמל למנהיגות עקבית ולאידיאולוגיה שנטועה היטב בקרקע".

דיין מצטרף לבנט אחרי שהתבטא נגדו בחריפות

"אני רוצה להודות לנפתלי, פנייתו אליי אצילית ולא מובנת מאליה. נעניתי לפנייתו בשמחה", אמר דיין. "יש גם עניין פוליטי להצטרפות שלי לבית היהודי. אם לפני שנתיים היה עמוד תווך אחד למחנה הלאומי, היום זה לא המצב. יש שני עמודי תווך שווים בעוצמתם - הליכוד והבית היהודי". הוא ציין כי חילוקי הדעות שהיו בין בנט לבינו היו טקטיים ולא אידיאולוגיים.

הצטרפותו של דיין לבנט אינה מובנת מאליה כלל - בין השניים שררה יריבות גדולה בשנים האחרונות. בחודשים האחרונים דיין אף השמיע דברים קשים על בנט באזני גורמים רבים, כולל התבטאויות קשות על אמינותו.

בהכנת הידיעה השתתף עופר חדד