מחויכים התייצבו אמש (ראשון) יו"ר ש"ס אריה דרעי ועדינה בר שלום, בתו של המרן עובדיה יוסף, והכריזו על הקמת מועצת נשים בתנועה. אבל,  נראה שבתקופה האחרונה היחסים בין בר שלום ליפה דרעי, אשתו של יו"ר ש"ס, היו מעורערים במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהקלטות מהשבועות האחרונים שהגיעו לידי כתב גלי צה"ל אוריה אלקיים ושודרו הבוקר נשמעת בר שלום מותחת ביקורת חריפה על יו"ר ש"ס. "הייתי בכנסת וראיתי איך דרעי יושב עם הגב לאלי ישי. מילה לא מחליף איתו. מה אלי עשה לו?", אמרה בר שלום. "כשאשתו של דרעי הקימה סמינר היא גזרה לעצמה משכורת שמנה. כל דבר שהוא עושה - תמורת שכר".

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחסה יפה דרעי לדברים: "יש אנשים מתוסכלים לפעמים שאומרים כל מיני אמירות בלי אחריות. שמעתי שאמרו לי שהיא מדברת נגדי ולא כל כך הבנתי על מה, אבל אני גם לא רוצה להאשים כי לפעמים כל אחד מוזן מכל מאינפורמציה כזאת או אחרת. אתה אפילו לא יודע מה אנשים אומרים. אנשים זורקים שטויות לחלל האוויר כשאנשים מתוסכלים, אבל זה שטויות, לא היו דברים מעולם".

"אני אדם שלא מחפש מריבות"

רעייתו של יו"ר ש"ס אמרה כי למרות הדברים, לא תהיה לה בעיה לשתף פעולה עם בר שלום. "גם כשנפגשתי איתה ידעתי, אמרו לי שהיא מדברת עליי לא שמעתי. שמעתי שהיא פה נגדי ונגד המוסדות אבל אני הבנתי מאיפה זה מגיע", אמרה יפה דרעי. "בנאדם שהוא מתוסכל וחושב שמישהו מתחרה בו... אולי אם הייתי יודעת על זה הייתי מעמידה אותה במקום. יותר טוב שלא ידעתי".

דרעי הוסיפה כי "עכשיו היא תהיה פחות מתוסכלת, אז טוב. אני אדם שלא מחפש מריבות עם אנשים, גם כשאנשים דיברו עליי. בחיים מדברים מתוך תסכול אז מה עושים? כל היום אשב לריב עם אנשים? ברוך השם אני עסוקה עם שלי, אני שלמה עם העבודה שלי, אני שמחה עם העבודה שלי, משקיעה בעבודה שלי".

יו"ר ש"ס אריה דרעי והרבנית עדינה בר שלום מסרו בתגובה כי "לא סוד שהיו חילוקי דעות בעבר ונאמרו דברים בחלישות הדעת ששנינו מצטערים עליהם. כפי שכבר אמרנו אתמול שהחיטוט בציטוטי העבר הם נחלת החלש ומחפשי הרכילות. מתחנו קו על העבר ופנינו אל העתיד להצלחת תנועת ש"ס".

דרעי: הצעתי לישי להיות מספר 2

אמש, בצל המשבר ההולך ומעמיק בהנהגת ש"ס, התייחס יו"ר התנועה דרעי למתיחות מול קודמו בתפקיד אלי ישי ולכוונתו להתפלג מהסיעה.

כשמאחוריו מתנוסס דיוקנו של מייסד ש"ס, עובדיה יוסף, פנה דרעי לציבור בוחריו והתייחס למורשתו של הרב. "מרן אמר בקולו בחודשים האחרונים בחייו 'אני מחזיר את הפיקדון לאריה דרעי ומשיב לו את התנועה'", אמר דרעי. "עברנו תקופה מאוד קשה אחרי פטירת רבן, איבדנו את העוגן המרכזי שליכד אותנו, אבל ברוך השם - ש"ס, הנבחרת שלה, כולנו מאוחדים וגם המשפחה וכולם מבינים שזה רצונו של מרן".

בנוסף, פירט דרעי על מאמציו לשמור על אחדות המפלגה ועל ניסיונותיו להגיע לפשרה עם ישי. "הצעתי לידידי אלי ישי - ויש לי הערכה לתפקיד שהוא עשה - להיות מספר 2 עם תפקיד של שר", אמר דרעי. "משום מה, ציפיתי מזמן כבר שהוא יירתם איתנו יחד עם כל החברים. לא הצבתי שום תנאי בנושא זה".

ישי. "החלטה נקמנית" (צילום: שמוליק סופר, חדשות)
ביקש לרשום מפלגה חדשה, ישי | צילום: שמוליק סופר, חדשות

דבריו של דרעי זכו לגיבוי מצד שחקנית החיזוק החדשה-ישנה במפלגה, בתו של מרן - הרבנית עדינה בר שלום. "אני מצפה שכל מי שמפעל החיים של אבא חשוב לו יתעלם מכל השיקולים האישיים ויניח את האגו בצד", אמרה בר שלום ברמיזה לישי. "חשוב לזכור שהמסר שלנו הוא אחדות עם ישראל ועלינו לשמש דוגמא".

בנוסף, הכריזו השניים כי בר שלום תצטרף למפלגה ותעמוד בראש מועצת נשים שתייעץ להנהגת ש"ס, לרבות בנושאי זכויות נשים. "יכולתי לבחור בדרך הקלה יותר ולהיות חברת כנסת, אך השאלה היא כמה באמת הייתי מסוגלת להשפיע", אמרה בר שלום. "הייתי צריכה לשקול בעד ונגד, ובחרתי ללכת בדרך הקשה ולפעול למען מטרה שתניב תקווה עבור נשים במגזר שאותו אני מייצגת - ובכלל".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv