בבוקר שאחרי ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק בירושלים, הגיע הבוקר (חמישי) ח"כ משה פייגלין לכניסה להר הבית במטרה לעלות למתחם, אבל כמו שאר הפעילים שהגיעו לשם, גם ממנו נמנעה הכניסה להר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פייגלין ציין כי מניעת כניסתו למתחם מהווה ניצחון למתנקש ולכל אלו המתנגדים להעלאת יהודים להר הבית. "הציבור שעכשיו צוהל ברחובות מזרח העיר, מקבל כפרס על ניסיון הרצח את סגירת ההר ליהודים", אמר חבר הכנסת לעיתונאים במקום. "ברור שמדובר בפרס לטרור, פרס לרצחנות, פרס שיעודד את המשך האלימות - לא רק בירושלים, אלא בכל הארץ".

לוחמי הימ"מ באזור בית המחבל
לוחמי הימ"מ באזור בית המחבל | צילום:

הירי ביהודה גליק - הסיקור המלא:

גליק אמר לנתניהו: חמאס שולט בהר הבית

היורה עבד במסעדה במרכז בגין בירושלים

מתיחות שיא בירושלים: כתובת נגד ערבים בבי"ס בעיר

חוסל חשוד בירי ביהודה גליק

באשר לחיסולו של החשוד בירי, הבהיר פייגלין : "שום מילה טובה למערכת הביטחון אין לי בבוקר הזה. העובדה שתפסו וחיסלו היא מבורכת, אבל המתנקש הוא לא הבעיה, הוא הסימפטום של הבעיה. מה גם שמדובר במחבל ששוחרר באחת העסקאות, אז הרי לכם 'הדלת המסתובבת', אותה מדיניות שחרור מחבלים שהנה השלום שהיא הביאה לנו".

פייגלין אף תקף את השר לביטחון פנים והמשטרה שלדבריו ניצבים בצד הלא נכון של המאבק על העלייה להר הבית. "ההנהגה הישראלית, המשטרה והשר לביטחון פנים, בורחים מפתרון הבעיה אל כיסוי הגחלים הלוחשות בעוד ועוד שטיחים של אי אמירת אמת, של מרדף אחר היהודים במקום הערבים, והתוצאה היא מה שראינו אתמול בערב", הוא אמר. "לצערי הרב, המשטרה והשר העומד בראשה אינם בצד של פתרון הבעיה, אלא נכון לעת הזאת - הם בצד של הבעיה עצמה".