"מבחינתי ש"ס סיימה את דרכה". צפו (צילום: פלאש 90 קובי גידעון)
"אני אשמה". עדינה בר שלום | צילום: פלאש 90 קובי גידעון

הרבנית עדינה בר שלום, שרק אתמול (ראשון) הכריזה על הקמת מועצת הנשים המייעצת למפלגת ש"ס, נקלעה היום לסערה תקשורתית שהביאה לסכסוך פומבי בינה לבין יפה דרעי, רעייתו של יו"ר המפלגה. הערב, בריאיון לתכניתנו "שש עם עודד בן עמי", היא ביקשה מול המצלמות את סליחתה של דרעי. "הדברים נעשו בשוגג", אמרה בר שלום. "אני אשמה בהם, האמנתי לדברים, שמעתי דברי רכילות ואסור היה לי לעשות את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו חברות משכבר הימים", הסבירה בר שלום, "שמעתי דברי רכילות עליה, האמנתי ואמרתי אותם למישהו שדיבר איתי. היום התברר לי שגם היא עשתה את הדברים בהתנדבות, אבל כל הנקודה היא ששמעתי דברי רכילות ואסור היה לי לשמוע. הייתי צריכה לאטום את אוזניי, ולהגיד לאותו אדם שדיבר איתי 'עזוב, היא חברה שלי, אל תדבר איתי על זה'".

בר שלום התייחסה גם לפרישתו של ח"כ אלי ישי מהמפלגה. "הוא חסר לי מאוד, הוא יחסר לי בעתיד", היא אמרה. "הוא היה שליח של אבא והלוואי והוא היה נשאר. כשאריה יצא מהמפלגה, אבא הניח את זה בידי אלי כפיקדון, אבל קשה לאדם לוותר על מעמד רם כל כך ולהיות שליח של אבא. עכשיו אבא איננו, אם אבא היה אני משערת שאלי היה חורק שיניים ומסכים להיות השר הבכיר בש"ס".

באשר להחלטתה שלא להיכנס לכנסת באחת המפלגות האחרות, אלא לשמש יועצת למפלגת ש"ס אמרה בר שלום: "אני לא חושבת שמקשיבים לקולה של חברת הכנסת יותר מאשר ליועצת. יועצת מדברת ישירות, בלי אינטרסים, בלי שום כוונות נסתרות, ישירות למען העניין, לטובת האישה, לטובת חקיקה מסוימת, יש לנו הרבה מה לעשות שם".

"ביטלתי את האגו שלי, ביטלתי את הפמיניזם שלי לרגע", היא הוסיפה. "אני יודעת שאני משלמת מחיר יקר, אבל המפלגה של אבא הייתה בבת עינו ואני אוותר על כל דבר אחר כדי להמשיך את המורשת שלו ואת מה שהוא רצה עבורנו".

יפה דרעי: "יש אנשים מתוסכלים שאומרים אמירות בלי אחריות"

יפה דרעי (צילום: חדשות 2)
"אנשים זורקים שטויות". יפה דרעי | צילום: חדשות 2

בהקלטות מהשבועות האחרונים שהגיעו לידי כתב גלי צה"ל אוריה אלקיים ושודרו הבוקר נשמעת בר שלום מותחת ביקורת חריפה על יו"ר ש"ס. "הייתי בכנסת וראיתי איך דרעי יושב עם הגב לאלי ישי. מילה לא מחליף איתו. מה אלי עשה לו?", אמרה בר שלום. "כשאשתו של דרעי הקימה סמינר היא גזרה לעצמה משכורת שמנה. כל דבר שהוא עושה - תמורת שכר".

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחסה יפה דרעי לדברים: "יש אנשים מתוסכלים לפעמים שאומרים כל מיני אמירות בלי אחריות. שמעתי שאמרו לי שהיא מדברת נגדי ולא כל כך הבנתי על מה, אבל אני גם לא רוצה להאשים כי לפעמים כל אחד מוזן מכל מאינפורמציה כזאת או אחרת. אתה אפילו לא יודע מה אנשים אומרים. אנשים זורקים שטויות לחלל האוויר כשאנשים מתוסכלים, אבל זה שטויות, לא היו דברים מעולם".

רעייתו של יו"ר ש"ס אמרה כי למרות הדברים, לא תהיה לה בעיה לשתף פעולה עם בר שלום. "גם כשנפגשתי איתה ידעתי, אמרו לי שהיא מדברת עליי לא שמעתי. שמעתי שהיא פה נגדי ונגד המוסדות אבל אני הבנתי מאיפה זה מגיע", אמרה יפה דרעי. "בנאדם שהוא מתוסכל וחושב שמישהו מתחרה בו... אולי אם הייתי יודעת על זה הייתי מעמידה אותה במקום. יותר טוב שלא ידעתי".

דרעי הוסיפה כי "עכשיו היא תהיה פחות מתוסכלת, אז טוב. אני אדם שלא מחפש מריבות עם אנשים, גם כשאנשים דיברו עליי. בחיים מדברים מתוך תסכול אז מה עושים? כל היום אשב לריב עם אנשים? ברוך השם אני עסוקה עם שלי, אני שלמה עם העבודה שלי, אני שמחה עם העבודה שלי, משקיעה בעבודה שלי".