דברים שרואים משם לא רואים מכאן: לשר הרווחה לשעבר מאיר כהן (יש עתיד) כמו גם לשאר חבריו לממשלה שפוטרו או התפטרו לא תהיה תקופת התאקלמות ארוכה במיוחד כחברי כנסת מן המניין בעקבות פיזור הכנסת אתמול. במעט הימים שבהם הוא מכהן כ"חבר כנסת פשוט" הוא לומד את העבודה הפרלמנטרית וגם מתוודע למי שבאמת מושך בחוטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הופתעתי לגלות עד כמה השתדלנים הם אלה שמכתיבים פעמים רבות מדיניות", אמר כהן בריאיון לחדשות 2 Online. "בתחילת הדרך הייתי מקדם הצעת חוק והייתי בטוח שהיא תקודם לכדי החלטה סופית שתאושר על ידי הקואליציה. אבל אז היו זורקים לי שתדלנים למיניהם שההצעה הזו לא תעבור והיא תיפול בין הכיסאות. לא האמנתי בתחילה".

כהן, שיושב עדיין באותו משרד, שעל דלתו רשומות המילים "שר הרווחה", אומר שלא ירצה תפקיד אחר. "אני לא רוצה שום משרד אחר, זה המשרד שלי והייתי שמח לשוב אליו. נותרה עדיין עבודה רבה".

עם ההתפכחות נותרה עוד אופטימיות, וגם מעט נאיביות. "לקחת חלק בעבודת הוועדות זו עבודה מבורכת ואם אתה בא בלב שלם ונפש חפצה אתה יכול גם לשנות דברים מספסלי האופוזיציה", אמר כהן. "רק לפני מספר שבועות העלה דרעי הצעת חוק שהסכמתי איתה וקידמתי אותה".

על המגעים בין מפלגות המרכז-שמאל ליצירת גוש חוסם בימים אלה, הוא אומר כי "אני מאמין שעוד נכונו לנו התפתחויות דרמטיות בתקופה הקרובה".