"הפרה חמורה של הסיכום". לבנת (צילום: פלאש 90)
פורשת, השרה לבנת | צילום: פלאש 90

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הודיעה היום (שני) על פרישה מהחיים הפוליטיים. לבנת נפגשה עם ראש הממשלה נתניהו והודיעה לו על החלטתה שלא להתמודד על מקום בבחירות המוקדמות בליכוד לקראת הבחירות הקרובות. "לאחר שנים כה רבות בשליחות ציבורית, ועוד יותר בפעילות פוליטית, אני חשה, תחושת מיצוי מהחיים הפוליטיים, ורוצה לפנות לכיוונים חדשים", אמרה היום לבנת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום אני כבר יכולה לגלות שההחלטה לפרוש גמלה בלבי מזה זמן, ולפני מספר חודשים, אף שוחחתי עליה עם ראש הממשלה", הוסיפה לבנת בהודעת הפרידה שלה. "זוהי החלטה משמעותית ביותר בחיי, וקיבלתי אותה בלב שלם, ומתוך אמונה שזה הדבר הנכון לעשותו".

עם זאת לבנת הוסיפה מסר שלפיו ייתכן שלא נאמרה מבחינתה המילה האחרונה בכל הנוגע לחייה הציבוריים. "אמשיך גם בעתיד לעשות ולתרום למדינת ישראל האהובה והיקרה לי כל כך, ולשרת את הציבור ככל שאתבקש ואוכל בדרכים שונות", אמרה השרה ורמזה: "עוד ניפגש".

בין אלה שהביעו צער על החלטתה היה גם עמיתה לליכוד, השר גלעד ארדן, שאמר כי לבנת היא מעמודי התווך של המפלגה. "לימור היא ייצגה את דרך הליכוד בכבוד ומתוך אמונה בדרך במשך שנים רבות", אמר ארדן. "היא מעולם גם לא נרתעה ממאבקים כדי לקדם את עמדותיה, ובמשך שנות עבודתי לצידה בכנסת, היא תמיד שמשה לי דוגמה במאבק למען שוויון לנשים. אין לי ספק שהליכוד יחוש בחסרונה".

לימור לבנת (צילום: גל חרמוני)
"עוד ניפגש" | צילום: גל חרמוני

ב-23 השנים האחרונות כיהנה לבנת בכמה מהתפקידים הבכירים ביותר במערכת הפוליטית. בשנת 1992 נבחרה לראשונה לכנסת, שירתה בין היתר כשרת התקשורת, החינוך, ובתפקידה האחרון כשרת התרבות והספורט. בשנים האחרונות כוחה בליכוד נחלש, כשכוחות חדשים במפלגה עולים בה.

"תמיד אמרו לי 'את בטח כבר חסינה', אבל צריך לדעת שביקורת יכולה להכאיב גם למנהיגים חזקים וגם לכאלה שמייחסים להם תכונות של ברזל ופלדה. לכולנו יש משפחה, ילדים, חברים, ורגשות", אמרה לבנת היום.

"ביקורת רבה נשמעת על הפוליטיקה הישראלית, ובעיקר על הפוליטיקאים. אך אסור להקיש ממקרים בודדים, חמורים ומעוררי חלחלה של פוליטיקאים שסרחו על כלל הפוליטיקאים", הוסיפה השרה לשעבר. "אסור לאבד את האמון בנבחרי הציבור. זה יהיה אסון לדמוקרטיה".