לבני וצור. ארכיון
לבני וצור. ארכיון | צילום: פלאש90

בתנועה החוצה: חברי הכנסת של התנועה ממשיכים לנטוש את המפלגה אחרי המיזוג עם מפלגת העבודה - ובמיוחד אחרי שנודע להם שלא ישוריינו במקומות שהוקצו לחברי סיעתה של לבני ברשימה המאוחדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי אלעזר שטרן שהודיע על פרישה ממפלגתה של לבני בתחילת השבוע - וטען כי "מכרה" אותו ואת חברי סיעתה עבור רוטציה, עושה זאת היום חבר הכנסת דוד צור - אלא שבצורה מפויסת הרבה יותר. בפגישה שהתקיימה אתמול בין לבני לצור, הוא הודיע לה על עזיבתו, אך הדגיש בפניה כי הוא תומך במהלך האיחוד: "זהו מהלך חשוב שיגביר את הסיכוי ליציבות שלטונית. אני מקווה שמפלגות מרכז נוספות יצטרפו ויהוו אלטרנטיבה".

פרש אף הוא. ח
פרש אף הוא. ח"כ שטרן | צילום: Miriam Alster/FLASH90"חברותי עם ח"כ לבני הולכת שנים רבות אחורה. אני מודה לה על ההזדמנות שנתנה לי לשרת את עם ישראל. אמשיך להיות מעורב ולתרום ציבורית אם במסגרת הפוליטית ואם במסגרת ביצועית אחרת", אמר ח"כ צור.

לבני הודתה לו ואמרה כי "במהלך פעילותו בכנסת היה צור שליח ציבור אמיתי וחבר. בכנסת בלט במצוינותו ובנחישותו במאבק באלימות בחברה ובמסירותו העמוקה למען זכויות נשים והגנה עליהן. אני בטוחה שבעתיד נפעל שוב במשותף למען טובת החברה בישראל וביטחונה".

השריונים של לבני: פרץ, טרכטנברג - ושתי נשים?

במסגרת הסכם המיזוג של התנועה עם העבודה, הוקצו ללבני 5 שריונים במקומות 8, 16, 21, 24 ו-25. המקום השמיני כבר שוריין לשר לשעבר וחבר התנועה ח"כ עמיר פרץ. פרופ' מנואל טרכטנברג, שהודיע על הצטרפותו לרשימת הרצוג-לבני, צפוי לקבל אף הוא מקום משוריין וריאלי ברשימה.

טרכטנברג. פורש מהכנסת
ישוריין. פרופ' טרכטנברג | צילום: Miriam Alster/ Flash90.

 

עוד בכוונתה של לבני לשריין שניים מהמקומות הנוספים שנותרו לשתי נשים - מה שמותיר מקום אחד אחרון לשריון עבור התנועה. בשלב זה, טרם ברור האם הוא מיועד לח"כ עמרם מצנע או אולי עבור ח"כ מאיר שטרית, אף הם חברי סיעתה של לבני.