דיון סוער בוועדת הכספים של הכנסת: חברי כנסת מהאופוזיציה עוררו מהומה הבוקר (שני) במהלך הדיון שנועד לאשר העברת רזרבות של כספים מתקציב 2013 לתקציב 2014. חלק מחברי הכנסת אף הוצאו מחדר הישיבות במהלך הדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בושה וחרפה שגם ביום האחרון לכנסת, הממשלה מנסה להעביר במחטף מיליארדי שקלים לביטחון ועוד 100 מיליון שקלים להתנחלויות", כתב בעמוד הפייסבוק שלו ח"כ דב חנין שהוצא על ידי המאבטחים מהדיון. "כל זאת כמובן על חשבון תקציבי תחבורה ציבורית, דיור ורווחה, ובלי לאפשר כל דיון או שאלות, ובניגוד לתקנון הכנסת. בשבע בבוקר שולחים לח"כים סדר יום, בתשע כבר מכנסים את הוועדה ומנסים להשיג רוב, ועד עשר בבוקר רוצים להשלים את שוד התקציבים שלנו. ככה נראה מחטף".

ח"כ סתיו שפיר (עבודה) הוצאה גם היא ארבע פעמים מהדיון. בכל פעם היא קיבלה הזדמנות נוספת לחזור לדיון של הוועדה, אך כעבור זמן קצר הוצאה שוב. לבסוף חזרה לדיון.

ח"כ זאב אלקין, יו"ר הקואליציה, נכח בדיון ווידא שחברי הכנסת מאשרים את העברות התקציב כמתוכנן. "זה לא חוקי מה שאתם עושים", תקף ח"כ עיסאווי פריג' את חברי הקואליציה, "על מה אנחנו מצביעים? זו רפובליקת בננות!".

"זה לא חוקי!". ועדת הכספים, הבוקר (צילום: חדשות 2)
"זה לא חוקי!". ועדת הכספים, הבוקר | צילום: חדשות 2

ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) הצטרף גם הוא למחאת האופוזיציה, וצעק לעבר יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי: "אנחנו דורשים רביזיה סיעתית! אתה לא יכול למנוע זאת מאיתנו". מנגד, הצהיר ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "אני בדרך קבע מצביע תמיד בעד תקציב הביטחון, ומה שיש עתיד תצביע - אני אצביע הפוך".

"מצער לראות שפעם אחר פעם השמאל בישראל מתייחס למתיישבים ביהודה ובשומרון כאילו היו נטע זר בעמנו, בעוד שבפועל מדובר ביהודים-ישראלים מהטובים שבבני העם, שהכספים המיועדים עבורם באים לאפשר להם חיים נורמליים המגיעים להם בדיוק כמו לתושבי רמת אביב ג'", מסר יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי.

בהתייחסו למהומה שהתרחשה בוועדה ציין סלומינסקי כי "גם בסנאט האמריקני ישנם דיונים דרמטיים ולעומתיים אבל שם יש תרבות דיון. אין לי שום בעיה עם עמדות של ח"כים. אני לא מוכן לתת יד לבריונות מילולית".