הבחירות הקרבות לראשות עיריית בבת ים מורגשות בכל פינה בעיר. שניים מתמודדים על הכיסא שפינה שלומי לחיאני אחרי שהורשע בשחיתות ציבורית והוטל עליו קלון - יוסי בכר ואלי יריב. אלא שמתברר כי לחיאני לא מפנה את הכיסא כל כך מהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לחיאני נקלט במצלמה נסתרת לפני שלושה חודשים מהגיח מלשכת ראש העיר - תפקיד שממנו הושעה בתחילת השנה. באחד המקרים, בשבוע שעבר, הוא נראה מסתובב ברחבי העיר עם סמנכ"ל תפעול בעירייה ומנהל אגף הפיקוח, במה שנראה כמו סיור עבודה של ממש.

בחודש מאי השנה הורשע שלומי לחיאני בשלוש עבירות של הפרת אמונים, כשקיבל מאות אלפי שקלים מבעלי עסקים בעיר, עסקים שזכו להקלות בנייה והיתרים חריגים מהעירייה שלחיאני עמד בראשה. במסגרת עסקת טיעון נמחק סעיף השוחד מכתב האישום המקורי, ולפני כשלושה חודשים גזר עליו בית המשפט חצי שנת עבודות שירות וכך הטיל עליו קלון - משמע - הרחקתו מהזירה הציבורית למשך שבע שנים.

למרות הרחקתו, לחיאני עמוק במגרש הציבורי. הוא עושה זאת באמצעות יוסי בכר, האיש שמתמודד על ראשות העירייה בבחירות. כשואלים במטה של בכר מי המועמד האמיתי בבחירות -התשובה ברורה. "בגלל ששלומי לא יכול להיות, אז יש את יוסי, אבל את הכל עושה שלומי", אומרת פעילה במטה בכר. מה הוא עושה? "הכל. אם אנחנו צריכים משהו אנחנו נכנסים לשלומי, הוא אפילו קובע פגישות בשביל יוסי בכר ואומר 'אתה צריך ללכת ביום ראשון לשם...'".

מהדברים של הפעילה ניתן להתרשם שהמועמד בכר מופעל על ידי לחיאני. לכשנשאל לחיאני עצמו מה תפקידו של בכר על ידי תושבת בת ים, התקבלה הדו-שיח הבא:

תושבת בת ים: מה קורה עם הבחירות האלה, אני לא מבינה את זה
לחיאני: בואי אני אסביר לך מה קורה עם הבחירות. בבחירות האלה אני לא יכול ללכת עם השם שלי
תושבת בת ים: כן
לחיאני: אז הולכים יוסי בכר
תושבת בת ים: אוקיי
לחיאני: אבל בת'כלס זה אני
תושבת בת ים: אה, הבנתי
לחיאני: בסדר?
תושבת בת ים: 
זאת אומרת שאם אני בוחרת יוסי בכר זה אתה?
לחיאני: את בחרת שלומי לחיאני. לא בחרת יוסי. בדיוק

בעוד כשבועיים וחצי ייערכו הבחירות לראשות עיריית בת ים. לראשונה אחרי יותר מעשור בלי המועמד שלומי לחיאני - ואולי בעצם גם איתו.

עורכי דינו של שלומי לחיאני מסרו בתגובה כי "יוסי בכר מנהל ביד רמה את העירייה ואת מערכת הבחירות שלו, ומר לחיאני יותר משמח להעמיד לִרשותו את הניסיון שצבר בניהול מערכות בחירות. לחיאני גאה על כך שמשפחתו המורחבת מגלה אזרחות פעילה ומסייעת לבחירתו של יוסי בכר. הכזבים המיוחסים למר לחיאני בקשר למעורבותו בפעילות או פעולות בשם העירייה, הם ספין פוליטי מכוער. לחיאני אינו מעורב בשום פעילות של העירייה לא ישירות ולא בעקיפין".

יוסי בכר אמר בתגובה כי הוא "שמח לנהל את בת ים, לשרת את תושביה ולהמשיך את השינוי שהובלנו בעשור האחרון. אני גאה באלפי תושבי בת ים אשר נוקטים יוזמה ומגלים עניין, אכפתיות ורוח התנדבותית מדהימה, ומודה לכל אחד מהמתנדבים הרבים הפועלים יום ולילה למען בת ים".