המחבלים נהרגו בקרב יריות עם השוטרים (צילום: חדשות 2)
המחבלים מבית הכנסת בהר נוף | צילום: חדשות 2

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להביא בקרוב הצעת חוק לשלילת תושבות וזכויות סוציאליות למי שביצע מעשה טרור ועבירות חמורות שהמניע שלהן לאומני כמו הסתה לפגיעה במדינה. הסנקציות יחולו גם על מבצע העבירה והן על משפחתו. "לא ייתכן שאלה שפועלים בטרור נגד מדינת ישראל ייהנו מזכויות כמו ביטוח לאומי", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום (שבת), על רקע שורת הפיגועים האחרונה בירושלים שהגיעה לשיאה בטבח בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף, הודיע שר הפנים גלעד ארדן כי הוא שוקל לשלול את התושבות לערביי מזרח העיר שמעודדים טרור.

"הוריתי לאנשי משרד הפנים לבחון ולהמליץ לי כיצד ניתן להרחיב את הסמכויות שלי כשר הפנים", אמר ארדן באירוע "שבתרבות" בנס ציונה ופירט: "לשלול את תושבות הקבע והזכויות הסוציאליות הנלוות מערביי מזרח ירושלים שמעודדים טרור והסתה לאלימות".

נתניהו בסמוך להתנחלות, ארכיון (צילום: רויטרס)
נתניהו מקדם שלילת זכויות ממחבלים | צילום: רויטרס

בתוך כך נרשמו אתמול הפרות סדר במספר מוקדים בשטחים במסגרת "יום הזעם" עליו הכריז חמאס. קצין צה"ל נפגע קל בידו לאחר שעשרות פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון סמוך לרמאללה.

קודם לכן נפצע פלסטיני אחד במחסום קלנדיה, לאחר שנורה על ידי כוחות צה"ל בפלג גופו התחתון. הפצוע פונה על ידי צוותי רפואה פלסטיניים. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי עשרות נפגעו משאיפת גז מדמיע וגם מירי לעברם ברחבי הגדה, ובעיקר באזור קלנדיה. מהומות נרשמו גם בחברון, כאשר אבנים הושלכו לעבר כוחות הצבא.