נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
ניצחון לנתניהו: הפריימריז יוקדמו | צילום: רויטרס, חדשות

חברי מרכז הליכוד סיפקו לראש הממשלה בנימין נתניהו סיבה לחייך: בתום ספירת הקולות החליטו חברי המרכז לקבל את הצעתו של נתניהו להקדים את הפריימריז במפלגה ל-31 בדצמבר ולאחד את ההצבעה על ראשות המפלגה ורשימת המפלגה לכנסת. ההצעה עברה ברוב של כ-65% מקולות המצביעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-2,400 חברי מרכז הליכוד הגיעו במהלך היום להצביע בעשרה אתרי הצבעה ברחבי הארץ - במה שהפך במידה רבה למבחן אמון למנהיגותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוך התנועה. הצעתו של נתניהו קובעת גם כי יושב ראש המפלגה יוכל לשריין שני נציגים מטעמו, במקומות 11 ו-24, וכי שריוני המחוזות יחלו במקום ה-16 ברשימה וישובצו לסירוגין. סעיף נוסף קובע שריון ארבעה מקומות לנשים - עד המקום ה-34 ברשימה.

"תנועת הליכוד אמרה את דברה באופן הדמוקרטי ביותר", אמר עם קבלת התוצאות הראשונות יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ דני דנון. "עם סיום הבחירות הפנימיות נעמוד כולנו אל מול השמאל ובני הברית החדשים לבני-הרצוג".

גדעון סער (צילום: חדשות 2)
הצביע והפסיד | צילום: חדשות 2

הבוקר הגיע השר לשעבר גדעון סער לביתן 10 בגני התערוכה בתל אביב והביע התנגדות לכוונתו של נתניהו להקדים את הפריימריז - מהלך שעל פי גורמים פוליטיים נועד לפגוע בהתמודדותו שלו. "לא משנים את הכללים באמצע המשחק", הדגיש.

"זה דבר לא הגון", הוא אמר. "אין שום בעיה בתאריך המקורי, יש מספיק זמן כדי להגיש מועמדויות לכנסת. זו דעתי וחברי מרכז ליכוד יחליטו." בצאתו אמר סער: "אני מציע להצטייד בקור רוח, בסבלנות ושקט נפשי, זה הכרחי לאנשים המעוניינים להגיע לעמדות הנהגה או היו בעמדות הנהגה".