במתח הגובר בשורות הליכוד לקראת 31 בדצמבר, מועד הפריימריז בליכוד, ניתן להרגיש היטב בעיקר בקרב בין נשות המפלגה, שמתחרות לא רק על מקום ריאלי ברשימה לכנסת אלא גם לוטשות את עיניהן לעבר הכיסא שפינתה השרה הפורשת לימור לבנת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פני השטח, מקפידות חברות הכנסת של המפלגה לפרגן זו לזו, אך בינן לבין עצמן הן מבינות היטב כי בליכוד הצפוף שלאחר הבחירות – תוכל רק אחת מהן להיות שרה. מדי פעם הן גם משגרות עקיצות זו לעברה של זו, ולמרות שאלו נאמרות בין השורות – המסר בהיר וברור.

שלוש המועמדות לתפקיד הן סגניות השר ציפי חוטובלי וגילה גמליאל, וחברת הכנסת מירי רגב. למרות שבפריימריז שנערכו לפני כשנתיים הובילה חוטובלי על רגב ב-120 קולות, בליכוד מעריכים כי עבודת השטח שעשתה האחרונה בזמן שחלף מאז צפויה להציב אותה במקום הראשון השמור לנשים ברשימת המפלגה לכנסת – ולא בכדי. מבין כל חברות המפלגה, איש אינו זוכה לקבלת הפנים הנלהבת שבה מקדמים את רגב במוקדי התמיכה שבהם היא מבקרת.

על פניו נראה כי בפני ראש הממשלה ניצבת דילמה לא פשוטה, אך עם זאת החליט השבוע נתניהו למנות את חוטובלי לתפקיד סגנית שר המדע. מהלך שעשוי אולי להתפרש כאיתות למתפקדים על הפייבוריטית שלו בפריימריז.

מי שלא ממהרת להתרגש מהצעד הזה היא רגב, שמשוכנעת כי תפקיד השרה הבאה מטעם מפלגת הליכוד יינתן לה. "הוא לקח את האחרונה בפריימריז, לימור לבנת, בבחירות האחרונות ומינה אותה לשרה – הוא לא יעיז לעשות את זה בפעם הזו", אומרת רגב בביטחון. "הוא יודע היום מה הכוח שיש לי בליכוד. ראש הממשלה מבין שמירי רגב היא לא רק ביטחוניסטית, אישה ומהפריפריה. הוא יודע שיש לי כוח, עמדה, עוצמה ושאני נכס בשבילו".

עם זאת, לא מהססת רגב לפרט כיצד תנהג אם תתבדה. "אני אעשה לו הפיכה בליכוד", היא אומרת. "ראש המטה שלו יעמוד לצדי, אזרחים וחברי מרכז יעמדו לצדי, כי הם מאמינים לי".