דרעי וישי בימים טובים יותר | צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים', חדשות

האם ישי ורבו מנסים לרדת מהעץ? אחרי הקרע בש"ס, פטרונו הרוחני של ישי ממשיך בנסיונות להתפייס עם אריה דרעי. הרב מאיר מאזוז מנסה ליזום פגישה עם דרעי, במטרה לטהר את האווירה ולמנוע עימותים בין השניים במהלך תקופת הבחירות. לא מדובר בנסיון לאיחוד מחדש, מכיוון שההחלטה בנושא כבר נפלה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב מאיר מאזוז, המעניק תמיכה למפלגת ישי ונחשב לאחד הגורמים שהוביל לפיצול, שיגר היום (שני) מכתב לרב חיים רבי, אחד הרבנים המוכרים ברחוב החרדי-ספרדי. במכתב ביקש מאזוז מרבי לסייע במאמצים להשכין שלום בין ישי ודרעי. "אם כבודו יוכל לעשות מצווה להזמין את ר' אליהו ישי ור' אריה דרעי אצלנו על שולחן אחד אודה לו מאד", כתב מאזוז.

מלשכת המר"ן הרב מאיר מזוז נמסר בתגובה:"בעזרת השם נרוץ עד הסוף למען אחדות ישראל. מטרת המכתב היא להושיב את הצדדים למען מערכת בחירות נקייה". 

המכתב שישכין שלום?
המכתב שישכין שלום? | צילום: אלי ג'אן

מסמך פנימי בש"ס: "העממיים הולכים עם ישי"

במסמך פנימי של מפלגת ש"ס שנכתב לאחרונה נכתבו תיאורים לא מחמיאים על ציבור הבוחרים של אלי ישי - כך פורסם אתמול במהדורה המרכזית. "לאלי ישי פוטנציאל כוח, העממיים והפשוטים הולכים איתו. הציבור הספרדי אוהב ללכת אחרי מנהיג אחד כמו עדר", נכתב במסמך. כותבי המסמך הסיקו כי "השכלתנים והאינטליגנטים נמצאים בצד של דרעי" וכי הם "יודעים לזהות איכות. הפשוטים והעממיים הולכים לישי כי הם מזדהים עם הנרדפות והפשטות - וזו קבוצה גדולה יותר".

לדבריהם, המצב ביום שאחרי פילוג ש"ס "לא פשוט בכלל. ישי מחזיק בפוטנציאל גדול ממה שחושבים". בהמשך התייחסו כותבי המסמך לשלוש נקודות אפשריות שעשויות לפגוע במפלגה בימים שלאחר הפיצול: במסמך התייחסו לרב מאזוז, פטרונו הרוחני של ישי, שלדעתם "מסמל ספרדיות גאה ועממיות ומזכיר את הרב עובדיה". לטענתם, עובדות אלה מעניקות לגיטימציה למפלגה המתחרה.

עוד נכתב כי "הצליחו להדביק לש"ס של דרעי תדמית כוחנית, מניפולטיבית, אשכנזית ושמאלנית" - זאת לעומת התדמית העממית-ספרדית הכה מזוהה עם ש"ס, שעכשיו משויכת לישי. כותבי המסמך הצביעו בנוסף כי המחלוקת שנוצרה במפלגה היא בעייתית כיוון ש"הציבור הספרדי סולד מהמחלוקת ואוהב להיות עדר שמונהג על ידי מנהיג אחד".

מש"ס מסרו בתגובה: "לאחר בדיקה מעמיקה, אף גורם במטה ההברה של ש"ס אינו מכיר מסמך כזה ומעולם סוג מסרים אלו לא נאמרו על ידינו אפילו לא כבדיחה. צר לנו כי ישנם גורמים המנסים בכל דרך לפגוע בתנועת ש"ס על ידי הפצת סיפורים עלובים ושקריים".