טרכטנברג. פורש מהכנסת (צילום: Miriam Alster/ Flash90.)
רץ לכנסת. פרופ' טרכטנברג | צילום: Miriam Alster/ Flash90.

ממחאת האוהלים - למשכן הכנסת: פרופ' מנואל טרכטנברג בן ה-64, שעמד בראש הוועדה להורדת יוקר המחייה שהוקמה לאחר המחאה החברתית של קיץ 2011, מצטרף לפוליטיקה. פרופסור טרכטנברג צפוי להתברג ברשימה המשותפת של הרצוג ולבני לכנסת ה-20, שהולכת ונרקמת בימים אלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרכטנברג צפוי לקבל מקום משוריין וריאלי ברשימה, ככל הנראה על חשבון המקומות שהוקצו ללבני (8, 16, 21, 24 ו-25), ולא להתמודד בפריימריז של חברי מפלגת העבודה שצפוי להתקיים באמצע ינואר.

באוגוסט 2011 עמד בראש הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי שמינה ראש הממשלה נתניהו בעקבות מחאת האוהלים - זאת במטרה להציע פתרונות ליוקר המחיה בשלל תחומים במדינה.

לבני והרצוג מודיעים על הקמת המחנה הציוני (צילום: חדשות)
טרכטנברג ייקלט ברשימתם. הרצוג ולבני | צילום: חדשות

בשנת 2012 קיבל את טרכטנברג את אות אביר איכות השלטון מטעם התנועה לאיכות השלטון. כמו כן עמד טרכטנברג בראש ועדת התקצוב של מערכת ההשכלה הגבוהה (ות"ת). בעבר נקשר שמו גם למפלגה שהקים משה כחלון. הוא נשוי לד"ר נדין בודו-טרכטנברג, המכהנת כמשנה לנגידת בנק ישראל.

בתוך כך, בכיר במפלגת העבודה הפריך את ההערכות לפיהן אלוף במיל' עמוס ידלין ישוריין באחד המקומות הגבוהים ברשימת המפלגה לכנסת. "יש סיכוי נמוך שידלין ישוריין במפלגת העבודה", אמר.

לדברי אותו בכיר, ידלין, ששימש בעבר כראש אמ"ן ומכהן כיום כראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, יכול להתמודד על מקום ברשימה כמו כל אחד מהמתמודדים, אבל הסיכויים שישוריין לו מקום על תקן "הביטחוניסט" - נמוכים.

גורם אחר בעבודה הסביר שהמשקל הציבורי של ידלין נמוך לעומת שאול מופז, ולכן סביר שהוא לא יזכה בשריון.