יושב-ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נשא הערב (שלישי) דברים במהלך כנס פעילים של מפלגתו באריאל ותקף בחריפות את התנהלות המשטרה בחקירת פרשת השחיתות. "אם מישהו חושב שאני רומז שמדובר בנקמנות, בוונדטה אישית, אז זה אכן כך", אמר. ח"כ פאינה קירשנבאום, שנחקרה במסגרת הפרשה, נכחה גם היא באירוע והתקבלה בחיבוקים מצד הפעילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"בכוח מנסים לקרוא לפרשה 'ישראל ביתנו' אבל אם כבר זו 'פרשת להב 433'", המשיך ליברמן. "העובדה שהפרשה הוכרזה כשבועיים לאחר פיזור הכנסת מוזרה בעיניי בלשון המעטה. הייתי רוצה להאמין שזה במקרה אבל מה לעשות שאת המקריות הזאת אני פוגש בפעם השישית".

בשלב זה סיפר ליברמן לנוכחים באולם על חלום שחלם לכאורה על חוקרי הפרשה. "חלמתי שכל אותם חוקרים שחקרו את 'פרשת השגריר' ומובילים גם היום את החקירה החדשה נפגשו ודיברו במילים אלו: 'חייבים לעצור את הרוסי הזה, שחס וחלילה לא יהיה ראש ממשלה, אנחנו נעשה הכל על מנת לעצור אותו'. החלומות שלי הם בדרך כלל מאוד מדויקים".

"לא יכולה להתייחס לחקירה", קירשנבאום (צילום: מתוך עמוד הטוויטר של דנה סומברג, מעריב)
"לא יכולה להתייחס לחקירה", קירשנבאום | צילום: מתוך עמוד הטוויטר של דנה סומברג, מעריב

"זו החקירה הכי פוליטית בתולדות מדינת ישראל", הוסיף ליברמן. "לא הייתה חקירה כמו זאת שבכוח נקראת על שם מפלגה ונולדה כדי לפגוע במפלגה. החקירה תוכננה בקפידה רבה ובתזמון מדויק המתואם עם לוח הזמנים של מערכת הבחירות". בזמן שתקף בחריפות את חוקרי המשטרה, באולם ישב השר הממונה עליהם - השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'.

ליברמן על הליכוד: "מפלגת הכל דיבורים"

במהלך דבריו מתח ליברמן ביקורת גם על התנהלות ראש הממשלה נתניהו ואף כינה את הליכוד "מפלגת הכל דיבורים". "מי מסר את חברון? מי הצביע בעד ההתנתקות? מי שפינה את גוש קטיף היה הליכוד", אמר ליברמן. "אנחנו אומרים בדיוק מה שאנחנו מתכוונים. זה ההבדל המהותי בין מפלגות הכל דיבורים למפלגה רצינית, אחראית ומעשית". גם כלפי הבית היהודי הפנה ליברמן אצבע מאשימה כשאמר שחברי המפד"ל לא פרשו בליל ההצבעה הדרמטית בכנסת.

נתניהו וליברמן, ארכיון (צילום: AP)
"תעשה את העבודה עד הסוף" | צילום: AP

"עבדתי לצידו של נתניהו הרבה שנים, אבל תמיד היו וישנם חילוקי דעות", אמר ליברמן ותקף את ההחלטות שקיבל ראש הממשלה נתניהו במהלך מבצע "צוק איתן". "לא יכול להיות שאחרי 50 יום לא הצלחנו למגר את שלטון החמאס", אמר. "אם התחלת, תעשה את העבודה עד הסוף". ליברמן אף ייחס את ההתגברות בפיגועי הטרור בירושלים וביהודה ושומרון ל"רוח הגבית שחמאס קיבל מהעובדה שלא הצלחנו לגמור אותם".

בהתייחסו להקמת הממשלה הבאה קרא ליברמן לפעול להקמת קואליציה רחבה. "אני לא פוסל אף אחד - לא את בנט, לא את לפיד, לא את גפני ולא את דרעי", אמר. "חייבים להבין שכדאי להתחיל לדבר על ממשלה רחבה, על ממשלת אחדות לאומית".