מהומה בכנסת במהלך דיון בנושא שילוב בני העדה האתיופית: המליאה התכנסה היום (שני) לישיבת פגרה בנושא "הכישלון הלאומי המתמשך בקליטת יהודי אתיופיה". לישיבה הגיעו גם הוריו של סלומון טקה ז"ל, שמותו מירי שוטר בקריית חיים הצית את גל המחאה האחרון, וכן בני משפחתו של יוסף סלמסה ז"ל - שמשפחתו טוענת שמותו היה תוצאה של מעצר אלים שבוצע על ידי שוטרים. בזמן נאומו של נציג הממשלה, שר הקליטה יואב גלנט - נוצרה מהומה כשהקהל התפרץ לדברים. אנשי משמר הכנסת נאלצו להוציא חלק מהמשתתפים מהמקום. כך זה נראה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"במשך שנים לא הייתה תוכנית כוללת אחת לשילוב בני העדה וכל משרד ממשלתי פעל בגזרתו", אמר גלנט בנאומו תוך שהוא סופג צעקות מנציגי העדה. "הממשלה הנוכחית בראשותו של בנימין נתניהו גיבשה תוכנית ממשלתית כבר בשנת 2015 לקידום שילובם של יוצאי אתיופיה".

מחאה על שחרור השוטר ממעצר בית (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
בני העדה מוחים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"התוכנית גובשה על בסיס מהלך רחב של שיתוף הציבור ביוזמת המשרד לעלייה וקליטה, ובהיקף של כמיליארד שקלים הפרוסים על ארבע שנים", ניסה השר להשלים את דבריו. "במסגרת התוכנית אישרה הממשלה סדרה של החלטות המגדירות בכלל משרדי הממשלה תחומי אחריות ותקציבים לטובת בני העדה בתחומי הלימודים וההשכלה, התעסוקה והכלכלה, החינוך הבלתי פורמלי, השירות בצה"ל, המשפחה, הקהילה והדיור לזוגות הצעירים".

הבוקר שוחרר ממעצר בית בתנאים מגבילים קצין המשטרה שירה למוות בסלומון טקה. בדיון בבית המשפט הודיעו במחלקה לחקירות שוטרים על שינוי החשד נגד השוטר מהריגה להמתה בקלות דעת, הוסיפו כי הם ממתינים להשלמות החקירה שעודנה מתנהלת ועמדו על כך שעד אז אין הצדקה לתת לחשוד לחזור לעבודתו במשטרה.