"מעולם לא פגשתי אותו בנוכחות נשים" (צילום: חדשות)
"מעולם לא פגשתי אותו בנוכחות נשים" | צילום: חדשות

בראיון שהתפרסם הלילה (בין שני לשלישי) בארה"ב התייחס יו"ר מפלגת ישראל דמוקרטית אהוד ברק לפרשיית גפ'רי אפסטין וטען כי מעולם לא נכח במסיבות מכל סוג שהוא יחד עם חברו המיליארדר. "מעולם לא פגשתי אותו בנוכחות נשים או נערות צעירות, להיפך - כשהייתי בדירתו ראיתי רק אנשים מכובדים וזוכי פרס נובל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בראיון שהעניק ל"דיילי ביסט" אמר ברק כי האדם שהכיר בינו לבין אפסטין, החשוד בסרסור בקטינות וצריכת שירותי מין מהן, היה הנשיא לשעבר שמעון פרס. "זה היה באירוע לפני בערך 17 שנה, היו שם מאות אנשים מוכרים מרחבי העולם, כולל הזוג קלינטון. מאז פגשתי אותו פעמים ספורות". כשנשאל כמה פעמים בדיוק פגש את אפסטין מאז, השיב ברק כי אינו זוכר במדויק, אך "יותר מעשר והרבה פחות ממאה. לא ספרתי, מדי פעם נפגשנו לאורך השנים".

"מעולם לא הייתי איתו במסיבה, מעולם לא פגשתי אותו בנוכחות נשים או נערות צעירות", המשיך ברק. "ביקרתי בשני הבתים שלו במנהטן וגם באי הפרטי שלו בקריביים, פעם אחת לשעות ספורות והרבה שנים אחרי שדווח על מסיבות מין שם. אך מעולם לא הייתי איתו במסיבה. להיפך, בביתו פגשתי אנשים מכובדים מאוד, מדענים, זוכי פרס נובל, פגשתי אותו גם ב-MIT או במעבדות באוניברסיטת הרווארד שלהן תרם".

בביתו ראיתי רק מדענים וזוכי פרס נובל. בר (צילום: תומר נויברג, פלאש 90‎, חדשות)
בביתו ראיתי רק מדענים וזוכי פרס נובל. בר | צילום: תומר נויברג, פלאש 90‎, חדשות

בתשובה לשאלה האם קיים תיעוד שעלול לסתור את דבריו השיב בשלילה מוחלטת: "מעולם לא פגשתי אף לא אישה או נערה אחת באירועים כאלה, אין שום סיכוי" שיצוצו תמונות מביכות בסגנון כזה.

באשר לתמונה הידועה בה נראה יוצא מדירתו של אפסטין בשנת 2016 כשלראשו כובע אמר ברק: "זה אכן אני. היה קר בניו יורק ותושב המזרח התיכון היה צריך לחבוש כובע. הייתי שם לארוחת צהריים או שיחה, לא יותר. אז מה?"

בדומה להזדמנויות אחרות בהן נשאל על המחקר שסיפק לקרן וקסנר, אליה קשור אפסטין, בתמורה ל-2.4 מיליון דולר, גם בראיון זה סירב ברק לחשוף פרטים נוספים. הוא טען כי אינו יודע אם אפסטין היה קשור באופן ישיר למענק שקיבל. "עשיתי מה שהתבקשתי", הסביר. "אני מבצע מחקרים ויעוץ גאופוליטי להרבה גורמים שונים. אם הם רוצים לחשוף את הפרטים, זו החלטה שלהם בלבד".