יפוטר? השר דרעי וראש העירייה קובי
יפוטר? השר דרעי וראש העירייה קובי | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

ראש עיריית טבריה עומד בפני הדחה: שר הפנים אריה דרעי הודיע הבוקר (שני) כי החליט שלא להעניק הארכה נוספת לרשויות שלא אישרו את תקציבן. משמעות ההודעה היא שראש עיריית טבריה רון קובי, שלא הצליח להעביר את תקציב העירייה לשנת 2019, יזומן לשימוע לפני פיטורים בעוד שבועיים - שלאחריו יכריע דרעי אם ימשיך בתפקידו או שימונה במקומו ראש רשות מטעם משרד הפנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות החלטת דרעי יפוזרו גם מליאות המועצה ברהט, ירכא ועוספיה, וראשי הרשויות יזומנו לשימוע שבו יוחלט על המשך כהונתם. בעבר העניק שר הפנים לרשויות שלא הצליחו לאשר את תקציבן ארכה של 14 ימים מעבר לתאריך הקבוע בחוק, וזאת על מנת לאפשר להן לממש את ההליך הדמוקרטי במליאות המועצה. למרות זאת, התקציב לא אושר ברשויות אלה מאז הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2018.

מלבד קובי, יזומנו בעוד שבועיים גם יתר ראשי הרשויות שלא עמדו ביעד לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, והוא יעביר את המלצתו לשר הפנים. לשימועים יזומנו גם חברי המועצות המודחים, שיסבירו מדוע כשלה המועצה שבה כיהנו באישור התקציב.

אמש הצביעו חברי מועצת עיריית טבריה נגד הצעת התקציב לשנת 2019 שהגיש קובי. משום שחלף המועד האחרון שנקבע להעברת התקציב, פוזרה מועצת העיר וכעת תמונה ועדה קרואה שתמלא את תפקידם.

בדיון סביב ההצבעה על התקציב סערו הרוחות וקובי תקף את חברי האופוזיציה כשקרא להם "חבורה של דגנרטים" והוסיף: "אתם רוצים לקבור עיר שלמה". קובי התייחס גם לשימוע הצפוי במשרד הפנים וליחסים של חברי המועצה החרדים עם דרעי, וטען: "אני אשאר פה על אפו ועל חמתו של חבר שלכם שר הפנים".