"ביבי, לאיזה שפל ירדת?". ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"ביבי, לאיזה שפל ירדת?". ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בתמלילי חקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שנחשפו אמש (שני) בחדשות, נשאל נתניהו על אירוע בו סיפק טיסה במסוק של חיל האוויר לחברו ארנון מילצ'ן. מיד לאחר שידור הכתבה עלה נתניהו לשידור חי בדף הפייסבוק הרשמי שלו ושם, בין היתר, האשים את שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון בשימוש דומה במסוק צבאי לצרכים אישיים. תגובתו של יעלון לא איחרה לבוא: "לאיזה שפל ירדת!? תתבייש לך!".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יעלון הגיב לדבריו של נתניהו בחשבון הטוויטר שלו, שם הסביר כי האירוע המדובר היה חתונת בתו בקיבוץ גרופית שבערבה בשנת 2013, וכי הטסתו נעשתה במסגרת טיסת מסוק שממילא הייתה צריכה להתקיים כחלק מאימון של חיילי מילואים.

"ביבי, שמעתי שאתה מזכיר את טיסתי במסוק לחתונת בתי, בקשר לטיסה שארגנת לחברך מילצ׳ן", כתב יעלון. "לאיזה שפל ירדת!? אתה יודע (אולי גם את זה אינך זוכר), שחתונת בתי נערכה בקיבוצי שבערבה, ביום חמישי של שבוע מטורף: הממשלה הושבעה ביום שלישי, אירחנו את הנשיא אובמה ברביעי (הייתי אצלך בבלפור עד אחת בלילה), ולמחרת, יום חמישי, שבו אני צריך לבצע הערכת מצב ראשונה כשר הביטחון, ולאשר מבצעים וגיחות - ביקשתי מאנשיי לבדוק מה הדרך הזולה ביותר להביא אותי לחתונה בזמן".

יעלון המשיך בשרשור: "אחרי בדיקה הוצע שאטוס במסוק, במסגרת אימון של טייסי מילואים, שבין כה וכה צריכים לטוס, כדי לשמור על כשירות. הגעתי לחתונה כשעה לפני האורחים. אתה מציג את זה כשחיתות? תתבייש לך!".

מתוך החקירה (צילום: חדשות)
מתוך החקירה | צילום: חדשות

בקטעי החקירה שנחשפו אמש נשאל נתניהו בעניין פעולה חריגה מאוד, שביצע לכאורה - הזמנת מסוק חיל האוויר כדי להטיס את מילצ'ן ושותפו ההודי רטאן טאטא לטיסת עסקים פרטית לירדן. מהחקירה עולה שנתניהו קיבל, לכאורה, טובות הנאה במאות אלפי שקלים, ולכאורה גם נתן תמורה. בתגובה לפרסום הכתבה, נתניהו הבהיר כי כל מה שהחליט נועד לקדם את היחסים האסטרטגיים עם הודו ואת חזון השלום הכלכלי במזרח התיכון.

המיליארדר מילצ'ן, ספק הסיגרים והמשקאות של נתניהו ורעייתו הקים מיזם עסקי עם איש העסקים ההודי טאטא. הם תכננו להקים אזור סחר חופשי משותף לישראל, ירדן והרשות הפלסטינית ובו מפעל לייצור רכבים בעלות נמוכה. השניים היו אמורים ליהנות מרווחי עתק מהמיזם, גם למדינת ישראל היה עניין במיזם הזה.

מתוך החקירה (צילום: חדשות)
מתוך החקירה | צילום: חדשות

ראש הממשלה על פי כתב החשדות שהוגש כנגדו היה מצוי בניגוד עניינים חריף. מילצ'ן נתן לו במשך 5 שנים סיגרים ומשקאות במאות אלפי שקלים. נתניהו פעל למען המיזם של חברו. כל כך פעל - עד שהעמיד מסוק של חיל האוויר שיקח את שני המיליארדרים לפגישה עם מלך ירדן.

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד את נתניהו לדין, בכפוף לשימוע, בסעיף של מרמה והפרת אמונים בלבד, בניגוד לעמדת פרקליט המדינה והפרקליטה המלווה שסברו שמדובר בתיק שוחד.