עמיר פרץ
"נתניהו מפחד מהכרעה וחושש מתהליך מדיני" | צילום: החדשות

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ התייחס הבוקר (שבת) במהלך ביקור שערך ביישובי המגזר הבדואי בדרום למדיניות הממשלה ויצא למתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא האשים את נתניהו בכך שתושבי הדרום שווים פחות בעיניו מהמתנחלים, ובניצול העימות מול חמאס להתחמקות ממשא ומתן מדיני עם הרשות הפלסטינית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"צריך לומר את האמת: כנראה שעבור נתניהו תושבי העוטף והנגב הם תושבים שראויים פחות", אמר פרץ בהתייחסו למתח הגובר בדרום. "אם שדות ההתנחלויות היו עולים באש כמו שדות העוטף והנגב, הוא היה מגיב אחרת".

"המשוואה שבה נתניהו מפחד להכריע את החמאס צבאית מצד אחד ומצד שני חושש מתהליך מדיני, היא בלתי נסבלת", המשיך יו"ר העבודה. "ברור לחלוטין שהעימות מול החמאס מסייע לנתניהו להתחמק מהצורך לפתוח בתהליך מדיני מול אבו מאזן. בבחירות הקרובות אנו נשנה זאת".

תחת מתקפה פוליטית, נתניהו
תחת מתקפה פוליטית, נתניהו | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות

לתושבי היישוב לקיה אמר: "מפלגת העבודה תחזור להיות הבית הפוליטי גם של הבדואים, ונכין איתם תוכניות להתמודד עם כל הקשיים בכל התחומים. נבנה תוכנית עבודה מחייבת ולא הבטחות שמופרחות באויר על ידי הממשלות ושם הן נשארות".

במקביל, יו"ר סיעת כחול-לבן אבי ניסנקורן, השתתף באירוע "שבתרבות" בראשל"צ - ותקף גם הוא את ראש הממשלה. "הממשלה שנקים תתמקד ביצירת חוסן חברתי בישראל", אמר. "זו תהיה מדיניות כלכלית שונה בתכלית מזו שמנהיג נתניהו, שפשוט לא רואה את האזרח הקטן ולא מבין את הקשיים שאיתם הוא מתמודד".

יו
יו"ר סיעת כחול לבן, אבי ניסנקורן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"במקביל, כדי להגביר את מנועי הצמיחה נצטרך להגדיל את הפריון ולמצב התחבורה הציבורית יש השפעה ישירה על כך", המשיך יו"ר סיעת כחול לבן. "נתניהו השקיע מיליארדים בכבישים ומחלפים אך הזניח את התחבורה הציבורית. הוא עשה פה טעות ששרפה המון כסף למדינה ולא הביאה מספיק תועלת".