יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, התייחס באולפן "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח להתנהלות הממשלה בסבב האחרון מול חמאס ברצועת עזה. גבאי ביקר בחריפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן וקרא לו לעזוב את תפקידו: "תניח את המפתחות, זהו, נכשלת בתפקידך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קודם כל ליבנו עם האזרחים בעוטף", אמר גבאי בתחילת דבריו. "אני מסתובב הרבה בעוטף, ורואים אנשים שפשוט החזירו אותם ליישובי הספר של שנות ה-50. זה פשוט בלתי נתפס בעיני. אסור לתת לזה להימשך".

גבאי תקף גם את ראש הממשלה נתניהו שלטענתו נכשל בהתמודדות מול עזה: "ראש הממשלה שלנו כבר עשור בתפקיד, עשור שלא הצליח לפתור את הבעיה הזו. עברנו שתי מלחמות ועכשיו אנחנו נמצאים בתוך זה. הוא לא מצליח לפתור את הבעיה, זה אומר שהוא גם לא יצליח לפתור את זה בהמשך".

יו"ר העבודה תקף בחריפות את ליברמן וטען כי הוא אינו האיש המתאים לתפקיד. "הייתי קודם כל הייתי ממנה שר ביטחון מתאים לתפקיד שלו", טען. "לא יכול להיות שבמדינת ישראל זה שר הביטחון שלנו, אני קורא כאן גם לרה"מ וגם לליברמן - לך הביתה. נכשלת בתפקידך, לא יכול להיות שהדבר הזה נמשך".

"נוצר מצב שהם יושבים שם בקבינט, שלושה אנשים: בנט, נתניהו וליברמן והם עוסקים כל הזמן ביחסים הפוליטיים ביניהם", המשיך וטען גבאי. "את רואה שאחרי ישיבת קבינט לא מקבלים החלטות. הדבר היחיד שמחליטים עליו זה הודעות לעיתונות".

תגובת ישראל ביתנו: "מאמציו הנואשים של מר גבאי לעצור את הדחתו מראשות מפלגת העבודה, מאמצים שנועדו לכישלון, מביאים אותו לאובדן עשתונות, מוטב כי בעת הזו יתעלה על חוסר ניסיונות ויצדיע לכוחות הלוחמים המונחים על ידי דרג מדיני מנוסה ואחראי".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/