ביטן: "רה"מ ימנה אותי לשר הבט"פ" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
ארדן וביטן | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

פרסום ראשון: בשיא החקירה הסמויה שהתנהלה נגדו, חבר הכנסת ואז יו"ר הקואליציה דוד ביטן, הוקלט בסתר כשהוא טוען שסיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שימונה לשר לביטחון פנים, במקום השר גלעד ארדן. בהקלטות נשמעים גם מקורביו של ביטן דנים בתוכנית להדיח את מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, ולמנות במקומו מועמד "נוח" יותר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביטן הוקלט משוחח עם מי שהיה חברו הקרוב ולימים עד מדינה, משה יוסף, כשהוא אומר לו: "נתניהו סגר איתי שאתמנה לשר לביטחון הפנים. הוא מפחד מהתקשורת, אבל זה סגור". במסגרת חקירות המשטרה גם הוקלטו חבריו ומקורביו של ביטן כשהם דנים בתוכנית להזיז את השר ארדן מתפקידו כדי להדיח את מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך.

עיקר ההקלטות בוצעו בחנות הרהיטים של יוסף בראשון לציון, אבל גם באפיקים נוספים. המקורבים נשמעים טוענים שביטן עומד להתמנות לשר לביטחון הפנים, במקומו של ארדן, שיהיה השר לעניינים אסטרטגיים. לדבריהם, 'אם ארדן ידבר יותר מדי הוא בכלל יעוף מהממשלה". כדי לטשטש את המזימה הם אומרים שיהיו חילופי גברי במשרדי הממשלה ומזכירים את משרד התיירות של יריב לוין ואת משרד הכלכלה של אלי כהן.

משה יוסף בהארכת מעצרו, ארכיון (צילום: החדשות)
משה יוסף בהארכת מעצרו, ארכיון | צילום: החדשות

עוד עלה מדברי המקורבים, כפי שהוקלטו, כי עם מינויו, ביטן ידיח את רוני אלשיך מתפקיד מפכ"ל המשטרה ובמקומו הוא יחפש "מפכ"ל נוח, אחד שאפשר לעבוד איתו". לטענתם, ביטן ביקש מהם למצוא לו מועמדים ובאותן שיחות נזרקו גם שמות של מועמדים נוספים. אף שלדבר אין משמעות פלילית או משפטית, הרי שהוא מלמד על הלך רוח ותרבות שיח של פוליטיקאים ועוזריהם.

בעבר ביטן סירב להתייחס לתוכן ההאזנות נגדו מאחר שהנושא עדיין מצוי בחקירה, אבל בריאיון שהעניק לחדשות לפני שלושה חודשים, הוא טען שזה גם לא משנה. "המשטרה לא יכולה הייתה להאזין לי", הוא הבהיר אז. "חוק החסינות לחברי הכנסת אומר שח"כ חסין מפני האזנת סתר ולכן את כל ההקלטות האלה נבטל כשנגיע לזה".

ח"כ ביטן מסר בתגובה: "לא הייתה כל שיחה ביני ובין נתניהו בעניין המשרד לביטחון פנים. במשרד מכהן שר מטעם הליכוד, שוב המשטרה מדליפה רכילות לא נכונה שאין לה כל קשר לחקירה המתנהלת".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "הדברים מופרכים. רה"מ לא התכוון למנותו לשר לבטחון פנים ורה"מ גם אינו מתערב בסוגיית המפכ"ל".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/