אסעד ונתניהו, ארכיון (צילום: ישראל סאלם / פלאש 90, החדשות)
אסעד ונתניהו, ארכיון | צילום: ישראל סאלם / פלאש 90, החדשות

תא"ל במיל' אמל אסעד, מהדמויות הבולטות במחאת העדה הדרוזית נגד חוק הלאום וממארגני העצרת שהתקיימה החודש בכיכר רבין, הצהיר הערב (שלישי) כי ימשיך במחאה - ולא יסתפק בפתרונות שהציע ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הצלחנו ליצור אחדות בתוך העדה סביב מטרה אחת ויחידה : שיוויון מלא בתוך חוק הלאום. לא נסכים לשום דבר פחות מזה", הצהיר - והדגיש את הדרישה המפורשת לתיקון חוק הלאום שאושר בכנסת לאחרונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאחר פגישות דיונים והתייעצויות עם בכירים בתוך העדה ומחוצה לה ולאחר קיום העצרת בת"א שהיתה יריית הפתיחה למאבקנו הצודק בדרישתנו לשיוויון, חבריי הקצינים המשוחררים ראשי הרשויות, ההנהגה הרוחנית, נבחרים , והרוב המכריע של בנות ובני העדה הדרוזית ביחד עם רוב עם ישראל תומכים במאבקנו שאין צודק ממנו", הוסיף. "ראש הממשלה הבטיח שיימצא פתרון לבעיה הזו תוך 45 יום. שום הסתה ושום דברי שטנה נאצה ושנאה לא ירתיעו אותנו מהמשך המאבק והדרישה לשיוויון מלא".

תא"ל במיל' אסעד, שהתעמת לפני כשבועיים עם נתניהו והוצא מהפגישה במשרד רה"מ, הוסיף: "אנחנו אוהבי ישראל לא פחות מאלה שתמכו בחוק ומאלה המנסים לפלג ולסכסך בינינו לבין עם ישראל. למותר לציין שרוב עם ישראל תומך בנו ובמאבקנו וחבל מאוד שגורמים בכירים בשלטון משקיעים אנרגיות ומשאבים כדי להכפיש אותנו. דבר לא יערער אותנו ולא יסיט אותנו מהמטרה ואנחנו ביחד ננצח".

הוועדה המיוחדת שהקים נתניהו לנושא התכנסה כבר פעמיים - וראש הממשלה דרש מהשרים להגיש הצעות למהלכים שיקדמו את העדה הדרוזית והצ'רקסית. ‏נתניהו אמר בשבוע שעבר לשרים שנכחו בישיבה: "חשוב שנקבל החלטות נכונות ולא בפזיזות. על חוק הלאום עבדנו שמונה שנים. אני לא אומר שנעבוד על זה שמונה שנים - אבל גם לא שמונה ימים" - ובשל כך ביקש פתרונות ארוכי טווח.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/