איתן ברושי, שלי יחימוביץ
עימות חריף במחנה הציוני | צילום: פלאש 90, חדשות

"מעשה מגונה, מתנערת ממך": לאחר שמוקדם יותר היום (רביעי) פורסם כי ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני נגע בישבנה של ח"כ איילת נחמיאס-ורבין והתנצל, שלי יחימוביץ' - חברת הסיעה - גינתה את ברושי בחריפות והודיעה: "ברושי, אני מתנערת ממך ומדומיך. עבר זמנכם". התקרית אירעה במהלך סיור של המחנה הציוני ועליה פורסם לראשונה ב-ynet.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בציוץ תקיף במיוחד שפרסמה, כתבה יחימוביץ': "למעשה המבחיל שברושי עשה לה קוראים מעשה מגונה. חמור מכך: רבים ראו, שתקו, ואף העזו לתהות 'למה לא הורדת לו סטירה' (תורידו אתם, נבלות)".

חברת הכנסת התייחסה לכך שנחמיאס-ורבין קיבלה את התנצלותו של ברושי, דבר שגרר ביקורות לאור חומרת המעשה. יחימוביץ' הוסיפה כי, "כעת מבקרים אותה כי קיבלה את התנצלותו. קלסיקה של האשמת הקורבן. ברושי, אני מתנערת ממך ומדומיך. עבר זמנכם. איתך, איילת".

הח
ח"כ נחמיאס-ורבין. ארכיון | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

גם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי הצטרף לביקורת של יחימוביץ', אך באופן רפה יותר. "מגנה ומוקיע כל התנהגות שיש בה הטרדה ופגיעה מינית, בכל מרחב ובכל מקום, קל וחומר כשזה אצלנו והמדובר הוא בנבחר ציבור", כתב בעמוד הטוויטר שלו. "מרחב בטוח לנשים זה אינטרס של כולנו - נשים וגברים, אימהות ואבות. נילחם על זה. גם אצלנו".

על פי הפרסום, ברושי נגע בישבנה של נחמיאס-ורבין, שפנתה בתגובה ליו"ר המפלגה אבי גבאי בנושא. לאחר מכן, ברושי התנצל בפני נחמיאס ורבין על התקרית. ברושי הגיב לידיעה ומסר כי, "מיד בתום האירוע התנצלתי על התקרית. מחווה שהייתה אמורה להיות חברית יצאה בצורה הפוכה לחלוטין, וברגע שהבנתי את הטעות התנצלתי עליה מעומק ליבי".

מח"כ איילת נחמיאס ורבין נמסר מוקדם יותר: "למרות עוגמת הנפש שנגרמה לי, קיבלתי לאחר לבטים את התנצלותו של ברושי ואני סבורה שהבין את חומרת המעשה".