כבר 20 שנים רון חולדאי בתפקיד ראש העיר תל אביב. הוא זכה בבחירות שוב ושוב, לעיתים גם ביותר מ-60% מהקולות, שלח הביתה לא מעט מועמדים, החזיר לכנסת את דב חנין וניצן הורוביץ שניסו לעמוד מולו, וגם עכשיו אחרי שחגג 74 הוא לא רואה סיבה לעצור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"הבועה" הוא הכינוי שלה, העיר שזוכה לשלל כינויי גנאי מחצי מדינה בזמן שהחצי השני יעשה הכול כדי להתגורר בה ולהצטרף לחצי מיליון תושבים שבראשם שליט אחד ויחיד. בישיבת מועצת העיר קשה שלא להבחין מי כאן הבוס – חולדאי מרגיש הכי בבית שיש, נינוח, רגוע ומתלוצץ כאילו הבחירות לא בפתח. את חמש השנים האחרונות הוא צלח בקלות. מתוך 31 חברי מועצה בעיר, 30 בצד שלו, חברי קואליציה.

אבל השותף הפוליטי הכי קרוב אליו, אסף זמיר, חושב שתם זמנו של חולדאי. במסעדה שהפכה למטה בחירות, לא רחוק מבניין העירייה, הוא מתכנן להשתלט על הלשכה של ראש העיר המיתולוגי. ויש בפיו לא מעט הבטחות לעתיד וטענות לעבר. "כל החלומות של ההנהגה הנוכחית מומש, עכשיו הרגע שבו צריכים להתאפס ולהסתכל חמש שנים קדימה", הוא אומר.

הסגן השאפתן שהפך ליריב. זמיר
הסגן השאפתן שהפך ליריב. זמיר | צילום: החדשות

לבוחר הסביר זה נשמע כמו טענות של מתמודד חדש מהאופוזיציה הלוחמת אבל זה שרוצה להחליף את ראש העיר יושב כבר עשור ממש מאחוריו. זמיר משמש כסגן ראש העיר בשכר ונחשב לבן טיפוחיו של חולדאי. על מועמדותו של הסגן אומרת ציפי ברנד, גם היא מתמודדת בעצמה: "על מה בדיוק 'מיני רון' נלחם ברון? זה לעג לתושבים".

והסגן השאפתן הוא לא הצרה היחידה של חולדאי. האיום שיותר מדאיג את חולדאי צמח משדרות רוטשילד בתל אביב לפני 7 שנים בדיוק. אז סתיו שפיר הייתה ממובילי המחאה החברתית, עכשיו היא השם החם במאבק על ראשות העיר תל אביב. בשבוע הבא שפיר, תושבת העיר, צפויה להודיע על הצטרפות למרוץ, ובינתיים יש לה זמן להתבלט.

סתיו שפיר
תודיע על הצטרפות למרוץ? שפיר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות


 
אבל עיריית תל אביב כבר ידעה כוכבים פרלמנטרים שהגיעו, הפסידו, נעלמו ושכחו מטובת העיר. דב חנין הפסיד לפני עשור לחולדאי, ניצן הורוביץ לפני חמש שנים ושניהם ויתרו על ויכוחי הארנונה והחנייה במועצת העיר אל מול הנוף של כיכר רבין.    

ואם לא די לחולדאי בשני אלו, הנה נאסף עוד אסף. מה שנתפס בהתחלה בתור חצי בדיחה הפך השבוע למציאות. איש הטלוויזיה אסף הראל הודיע כי יצטרף למאמצים להוציא את חולדאי מהלשכה. וכך נפתח חוג הבית הראשון של המועמד הטרי.

לא תמים. אסף הראל
לא תמים. אסף הראל | צילום: החדשות


 
הרעיון נזרע לפני 23 שנים כשהסטודנט לאדריכלות הראל נכח ביום עיון בנושא בעד ונגד מגדלים בירושלים. בכירי האדריכלים התווכחו והתנצחו במשך יום שלם. והראל לא כל כך תמים כפי שניתן לחשוב, הוא מודע היטב לסיכויים שלו בקרב מול גוליית.

ובינתיים במקום תסריטים ומונולוגים הוא כותב את המצע שלו. חתונות אזרחיות בעירייה, הוספת שבילי אופניים ותמיכה בתושבים שמדי יום צץ מסביבם עוד מגדל יוקרה.

ציפי ברנד
ציפי ברנד | צילום: החדשות

רוב הפרשנים מעריכים כי המתמודדים לראשות העיר מנסים לצבור כעת כמה שיותר נקודות כדי לנצח בבחירות בעוד חמש שנים, בתום עידן חולדאי, ועדיין הריצה הקלילה שתכנן חולדאי בדרך לקדנציה חמישית עלולה להפוך כעת מעט יותר מורכבת, רק במעט.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/