צפו בדבריה המלאים של יחימוביץ'
"הטריד חיילת", יחימוביץ' וברושי | צילום: פלאש 90, חדשות

סערת ח"כ ברושי נמשכת: כשבוע וחצי לאחר שפרסמה כי הגיעו לידיה תלונות נוספות על עמיתה למפלגה ח"כ איתן ברושי, ח"כ שלי יחימוביץ' טענה היום (ראשון) בפייסבוק שברושי תקף מינית חיילת בזמן ששירת כמג"ד בצה"ל. "היא התעוררה באמצע הלילה כשלשונו בפיה והוא מנסה לכפות עצמו עליה", כתבה יחימוביץ'. "האיומים וההטרדות היו דבר יומיומי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

יחימוביץ' פרסמה את סיפורה של הסמלת מ' בפייסבוק, לאחר שלטענתה דיברה איתה ואימתה את סיפורה. "ברושי היה המג"ד של החיילת מ' כשהטריד אותה מינית על בסיס קבוע ומירר את חייה", כתבה. "תחושת הגועל והפחד נשארו אצלה לתמיד". יחימוביץ' טענה כי בידיה תלונות רבות נוספות, מצד שלישי ומצד נשים שלא רצו להיחשף.

חברת הכנסת תקפה את עמיתה למפלגה ופרסמה פרטים מטרידים על יחסו של סא"ל ברושי לחיילת שהייתה כפופה אליו: "הוא הפך אותה ליעד של הטרדות מיניות מהרגע שהגיע לבסיס. זה הלך והחמיר. תחילה, במלים גסות ובוטות תיאר באזניה את כוונותיו כלפיה. היא סירבה בתקיפות". יחימוביץ' המשיכה וגוללה את הסיפור בפייסבוק: "הוא דרש ממנה להתלוות אליו לסיור בין נקודות שונות שהיו תחת פיקודו. הוא והיא ברכב, והוא ממטיר עליה הצעות מגונות ומלים גסות. היא פחדה ממנו, אבל תבעה ממנו להפסיק".

עדויות נוספות. ח
לא מתכוון להתפטר, ח"כ ברושי | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

יחימוביץ הוסיפה כי ברושי נהג להשרות אווירה מאיימת כלפי החיילת, ואף ארגן פגישות בהן נאלצה לשהות עמו לבד בחדר. "הוא נעץ מבטים באבריה האינטימיים כל אימת שהיא נכנסת למשרדו בתוקף תפקידה", כתבה בפייסבוק. "באחד מהמקרים היא ישנה בחדר סמוך אליו, ובשלוש לפנות בוקר היא התעוררה כשלשונו בפיה והוא מנסה לכפות עצמו עליה. היא הדפה אותו, הוא חשש שישמעו והרפה".

החיילת מ' לח"כ יחימוביץ': "האירועים האחרונים עוררו בי מחדש את הגועל ממנו"

חברת הכנסת הבהירה כי אימתה את הסיפור נגדו ובדקה ביסודיות את הפרטים. "שוחחתי עם מי ששרתו אתה בצבא, עם מי ששמעו על המעשה בחלוף השנים", כתבה והדגישה כי בדקה את הזמנים, התפקידים ומקום השירות. "היא סיפרה לקצינת הח"ן בבסיס, אבל לא כתלונה, אלא כשיתוף במצוקה", נכתב בפוסט שפרסמה בפייסבוק. יחימוביץ' טענה כי ברושי המשיך והתנכל לחיילת גם לאחר המקרה.

לפי הפוסט של יחימוביץ', מ' כתבה לה: "האירועים האחרונים עוררו בי מחדש את הגועל שחשתי אז. ההבדל הוא שהיום הפחד לא קיים, אך אותו הפחד חי וקיים. אין מניעה לעשות שיימינג למי שמעז לנהוג כך".

איילת נחמיאס ורבין
הוטרדה על ידי ברושי, ח"כ ורבין | צילום: פלאש 90 Yonatan Sindel, חדשות

לפני כשבועיים הגיש ברושי תביעת לשון הרע נגד יו"ר המפלגה גבאי, בה דרש ממנו סכום של 300 אלף שקלים. בתביעה נטען כי גבאי השעה את ברושי ללא שימוע כפי שמחייבת חוקת המפלגה, וגם כינה אותו "עבריין מין".

על מכתב התלונה שפורסם נגד ברושי, בו נטען כי הטריד מינית אישה לפני 15 שנים, נכתב בתביעה: "התובע הכחיש את האירוע המתואר מכל וכל. הנתבע לא חזר בו מהפרסום עד לרגע הגשת כתב התביעה".

עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ח"כ איתן ברושי, הגיב לפרסום של ח"כ שלי יחימוביץ': "אני קורא לח"כ יחימוביץ' להסיר את חסינותה ולהתמודד עם הכפשותיה כלפי מרשי במקום בו מבררים את העובדות- בבית המשפט ולא בפייסבוק. בכוונתנו להגיש נגדה תביעת דיבה. הדברים לא היו ולא נבראו".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il