מתוך הסרטון שנאסר להקרנה
מתוך הסרטון שנאסר להקרנה | צילום: ים טל, חדשות

הכנס "ילדים תחת כיבוש" שמארגנים חברי כנסת מהאופוזיציה נפתח היום (שני) בצל הסערה שהתעוררה במערכת הפוליטית בשל השתתפותם של נציגי שוברים שתיקה וארגוני שמאל נוספים. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אף פסל הקרנה של אחד הסרטים שעסק בחלומות משותפים של ישראלים ופלסטינים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הכנס יזמו חברי הכנסת מיכל רוזין (מרצ), איימן עודה ודב חנין (הרשימה המשותפת) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני), והוא עוסק ב"אספקטים שונים בחייהם של ילדים תחת הכיבוש הישראלי: עוני, מגבלות תנועה, מחסור בחשמל, מים ואמצעים לחינוך, מעצרי ילדים, חוקים מפלים המקשים על איחוד משפחות והשפעות הסגר ברצועת עזה". אל הכנס הוזמנו נציגים של ארגוני השמאל "רופאים לזכויות אדם", "לוחמים לשלום" ועוד.

בסרטון שנאסר להקרנה נראים ילדים ישראלים ופלסטינים מדברים על החלומות ועל המצוקות שלהם באופן שמדגיש את קשיי החיים תחת כיבוש. המסר המסכם של הסרטון הוא דבריו של אחד הילדים הפלסטינים, תושב סוסיא: "רוצים שלום עם כל העולם". בסוף הסרטון של היוצר ים טל נכתב: "לילדים יש חלומות, שאיפות, פחדים, חיים - התפקיד שלנו הוא לשמור עליהם בכל מקום".

קיום הכנס גרם גם ליו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, לתקוף בחריפות את חברי המחנה הציוני לאחר שגילה שח"כ קסניה סבטלובה היא אחת מיוזמיו. בציוץ בטוויטר כתב: "מתנה לאויבינו, המחנ"צ איבד את זה". בתגובה מתחו עליו ביקורת חריפה באופוזיציה.