קהילת הלהט"ב מגבירה את המחאה ותוקפת את הממשלה והעומד בראשה, נתניהו: מאות בני אדם חסמו את רחוב אבן גבירול בתל אביב והפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על כך שמליאת הכנסת אישרה מוקדם יותר היום (רביעי) את חוק הפונדקאות, שמרחיב את הזכות לעבור את ההליך גם לנשים יחידניות - אך מחריג ממנו את הגברים היחידניים.

רוצים ללמוד עוד על הקהילה הגאה? האזינו לפרק בפודקאסט "מיד בהרחבה"

המפגינים קראו לראש הממשלה להתפטר, זאת משום שהצביע היום נגד החוק למרות שהתבטא בתחילת השבוע בסרטון מיוחד בנושא והכריז שיתמוך באפשרות של גברים יחידניים להשתמש בשירותי פונדקאות בארץ‎‎. בין הקריאות שנשמעו: "נתניהו הומופוב - לכן יצאנו לרחוב", "בנט בנט תתפטר, להט"ב הם לא הפקר" ו-"ליצמן ליצמן תתפטר, להט"ב שוות יותר".

הקהילה הלהט"בית בישראל הכריזה על שביתה כללית ביום ראשון הקרוב במחאה על החוק. במסגרת המאבק, יצאה קריאה לכלל חברות וחברי הקהילה להיעדר ממקומות העבודה, לסגור את בתי העסק ולקחת חלק בפעילויות מחאה במרחב הציבורי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאחר החלטת הכנסת לפעול נגד המשפחות הלהט"ביות החליטו ארגוני הקהילה הלהט"בית בישראל להחריף את המאבק שהחל בהפגנת האלפים מול קריית הממשלה בתל אביב ונמשך ליומיים של חסימת כבישים באזור המרכז ולהוביל אקט מחאה כלל ארצי", נמסר. "במטה המאבק כבר פנו לעשרות מעסיקים גדולים במשק ועדכנו אותם בדבר השביתה המתוכננת וכן עודכנו נציגות ונציגי ארגוני העובדים הגדולים וארגוני המעסיקים".

מחאות נגד רה"מ בתל אביב (צילום: החדשות)
השלט נגד רה"מ הפגנת להט"ב בת"א | צילום: החדשות
הפגנת להט"ב בתל אביב (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

לדברי הקהילה, "השביתה תתקיים ביום ראשון בו מציינות ומציינים את ט' באב כמחאה על שנאת החינם של הפוליטיקאים החרדים והשמרנים כלפי הקהילה הלהט"בית בישראל". חן אריאלי יושבת ראש האגודה למען הלהט"ב: "מאסנו בפוליטיקאים שמטיפים נגד שנאת חינם אבל פועלים כדי לפגוע, להדיר ולשלול זכויות מחברות וחברי הקהילה הלהט"בית. מאסנו בהבטחות הריקות של ראש הממשלה נתניהו ושל הליברלים בקואליציה שתומכים בנו בהצהרות ומצביעים נגדנו במליאה".

הפגנה מול בית רה"מ בירושלים (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

תום שפירא, שהפגין בתל אביב, אמר לחדשות Online: "הגיע הזמן שנעשה פה בלאגן במדינה הזאת - אני אומר את זה בתור פקוד לליכוד ובתור איש ימין". על השביתה הצפויה אמר כי "ביום ראשון אני לא אגיע לעבודה ואמרתי את זה למעסיק שלי שמאוד תמך בי. זאת מחאה - מאות אלפים לא יגיעו לעבודה, עשרות מנדטים - גם סטרייטים שאיכפת להם. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום, לא ניתן יותר את הקול שלנו למי שלא דואג לנו. נמאס שתמיד אומרים לנו 'פעם הבאה', 'אחר כך'. די עם התירוץ הזה של משמעת קואליציונית, אם הממשלה צריכה ליפול על הנושא הזה - אז שתיפול".