ראיון עם השר נפתלי בנט (צילום: פלאש 90, יהונתן סינדל, חדשות)
בנט ממשיך לתקוף את שר הביטחון | צילום: פלאש 90, יהונתן סינדל, חדשות

שר החינוך בנט ממשיך לתקוף את שר הביטחון ליברמן: בתגובה לתפיסת "שכנוע העזתים" של שר הביטחון, אותה הציג בריאיון אמש למהדורה המרכזית, טען הערב השר בנט כי זו תפיסה מסוכנת הנותנת רוח גבית לטרור. "הסכם ישראל-חמאס שאליו דחף ליברמן הוא שגיאה חמורה וחסרת אחריות", אמר בנט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שר החינוך כינה את תפיסת ליברמן "חלולה" והוסיף כי היא דומה לתפיסת הניתוק מהמציאות של אוסלו. "ההסכם יאפשר לחמאס להאיץ את ייצור הרקטות. אם לא נעצור היום את המפעל הלאומי של חמאס לייצור רקטות, תושבי ישראל יסבלו ממבול של רקטות על מרכזי אוכלוסייה בעתיד הלא-רחוק", הבהיר. "לאחר 140 ימים של רקטות, ירי צלפים ושיגור בלוני תבערה חמאס לומד שהטרור השתלם. צריך לומר את האמת לציבור הישראלי: הסכם ישראל-חמאס הוא שגיאה ותפיסת ההכלה נכשלה".

עוד טען השר כי הרעיון שלפיו ישראל יכולה לשכנע את הציבור בעזה להחליף את שלטון חמאס הוא דמיוני ומנותק. ליברמן ציין כי בכוונתו להביא להבנה ציבורית בעזה כי תהליכים כגון האביב הערבי אפשריים ברצועה. בתגובה אמר בנט: "אכן המסר נקלט: הטרור משתלם, חמאס יורה עלינו רקטות- וישראל מתקפלת".

"תפקידנו לא לשכנע, אלא לנטרל את ההתעצמות של חמאס ואת יכולתו לפגוע באזרחי ישראל. עלינו להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום", סיכם שר החינוך.

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה לדברים כי השר בנט אינו בקיא בפרטים מאחר שהרבה להיעדר מישיבות הקבינט בנושא עזה. "ברמה העקרונית אכן מתקיים ויכוח בין ימין ממלכתי ואחראי שמייצג ליברמן לבין ימין משיחי ופופוליסטי שמייצגים בנט וסמוטריץ', שתומכים במדינה דו-לאומית ובכיבוש עזה", מסרו.

בריאיון למהדורה המרכזית אמר אמש ליברמן שהמדיניות של ישראל היא לעקוף את חמאס ולפנות ישירות לתושבים: "אני מנסה לתקוע טריז בין תושבי עזה לחמאס". שר הביטחון הוסיף: "המסר שלי חשוב והוא נקלט - אם יש שקט ביטחוני אתם מרוויחים ואם יש טרור אתם מפסידים. כרגע מה שחשוב זה לדבר ישירות עם תושבי עזה והם חייבים להפיל את שלטון חמאס. בזמן האחרון שקט כי מחקנו בניין של המשרד לביטחון פנים בעזה".

שר הביטחון התייחס גם למתקפה של שר החינוך נפתלי בנט נגד ההקלות על תושבי עזה. "העמיתים שלי מבקרים אותי ולכן זה סימן שאתה חזק ופועל נכון. אם הייתי חלש היו מתעלמים ממני", אמר. "אני מוביל מדיניות ברורה. לא נפיל את חמאס באמצעות חיילים והקרבת כוחותינו. אנחנו צריכים להביא את תושבי עזה להכרה שזה בידיים שלהם להפיל את שלטון חמאס".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/