נפתלי בנט (צילום: לע"מ, חדשות)
השר בנט, ארכיון | צילום: לע"מ, חדשות

"מבחינתי, מבצע צוק איתן יסתיים רק כאשר הדר ואורון יגיעו לקבר ישראל": שר החינוך נפתלי בנט נשא היום (שלישי) דברים באזכרה לזכרו של סגן הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת בידי חמאס, והתייחס למצב הנפיץ בדרום. על המאבק בטרור העפיפונים והבלונים אמר: "עדיף לחטוף גינויים מהעולם על שהרגנו משגרי עפיפוני תבערה מאשר להספיד ילדים שחלילה ייפגעו בגן ילדים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנט הוסיף: "מי שמשגר בלוני אש לעבר ילדינו הוא מחבל ויש לחסלו. הצו העליון שלנו, כהנהגה של העם הזה כמו כל עם תאב חיים, הוא לא לחמול על האויבים שלנו, אלא לשמור על אזרחינו וכך נעשה".

"בעולם מבקרים אותנו שהמדיניות כלפי רצועת עזה איננה מוסרית", ציין השר. "יש לי חדשות לכל מבקרינו - חוסר מוסריות הוא לעמוד מן הצד ולהבליג בזמן שדרום הארץ בוער. חוסר מוסריות הוא לחמול על מחבלים מעזה ולא על ילדים מעוטף עזה".

הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
הדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

בנט התייחס גם למבצע צוק איתן: "ארבע שנים ארוכות עברו מאז נפל הדר גולדין בשדה הקרב. ארבע שנים בלי קבר, בלי כתובת לדמעות. כחבר קבינט, שהיה בין אלו ששלחו את הדר להגן על אזרחי ישראל מפני אויבינו, אני גם מחויב להשיבו לביתו. השכול הוא חלק מהחיים שלנו בארץ הטובה והנוראה הזו. ואני יודע - הכאב היחיד שגדול יותר מכאב של הורים שאיבדו את בנם הוא זה של הורים שאין להם קבר לבכות עליו".

לדברי בנט, מבצע צוק איתן "היה עוד אחד בשרשרת הקשה אבל הבלתי נמנעת של מבצעים להגנה על תושבי הדרום בפרט, ועל אזרחי ישראל בכלל. תמכתי ואף הצבעתי בעד המבצע. יחד עם עמיתיי, שלחתי את הדר להילחם ולהגן על אזרחי ישראל, וידי תתרומם שוב אם תידרש לכך. לא כי אני שש אלי קרב, ההיפך - אלא כי אויבינו קמים עלינו שוב".