חברות כנסת מהמחנה הציוני נגד איתן ברושי: שלי יחימוביץ', סתיו שפיר ומיכל בירן יצאו היום (שני) באופן פומבי ודרשו שחבר הכנסת איתן ברושי, שנגדו עלו טענות על הטרדה מינית של מספר נשים, יתפטר מתפקידו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"די היה במעשה המגונה, החמור, שח"כ ברושי עשה באופן פומבי וחריג, לעיני עדים רבים, בחברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין", הדגישה יחימוביץ'. "מה שקרה אתמול רק הגדיש את הסאה, והראה שככל הנראה מדובר בעבריין סדרתי, ואני קוראת לברושי לעשות עמנו חסד. נכון שאי אפשר להדיח אותו באופן פורמלי, אבל לפטור גם אותנו וגם אותו מהבושה הזאת".

אל יחימוביץ' הצטרפה גם חברת הכנסת סתיו שפיר – שבעבר נמנעה מלתקוף את ברושי ישירות. "השאלה היחידה היא למה עד עכשיו הוא עדיין לא (התפטר)", אמרה. "אין במפלגת העבודה, אין בכנסת, מקום להטרדות מיניות ולפגיעה בנשים. הדבר הזה לא יעבור אצלנו, ולכן גם רוב רובם של חברי המפלגה יצאו נגד הישארותו של ברושי בכנסת בשבועות האחרונים".

יחימוביץ'. מתקפה על גבאי
יחימוביץ'. "עבריין סדרתי" | צילום: אתר הכנסת, חדשות

גם חברת הכנסת מיכל בירן הצהירה כי על ברושי להתפטר. "אני לא השופטת, אני לא שולחת אותו לכלא - אבל ראוי שאת המאבק על חפותו לא יעשה כחבר כנסת, כי ההתנהגות שלו הטילה צל כבד על כל המחנה הציוני", הסבירה.

למרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית הגיעה היום תלונה נוספת נגד חבר הכנסת מהמחנה הציוני. מדובר בתלונה אנונימית, שלא לוותה בהגשת תלונה במשטרה. התלונה מצטרפת לזו שפורסמה אתמול בחדשות עשר, בה אישה סיפרה כי ברושי הטריד אותה לפני כ-15 שנים.

יו"ר המפלגה אבי גבאי הודיע כי הוא משעה את ברושי מכל תפקידיו ואף כינה אותו עבריין מין – כינוי שהוביל את ברושי להודיע כי אם לא יקבל מגבאי התנצלות, ינקוט נגדו בצעדים משפטיים. בנוסף, השעיית חבר כנסת יכולה להתבצע רק באמצעות פיטורים מהסיעה, צעד שכרגע לא עומד על הפרק מבחינת גבאי, ומשכך לא ברור אם ההודעה של גבאי אכן תצא לפועל.