תומך בהליך הפונדקאות לזוגות גאים, רה"מ. (צילום: עמוד הטוויטר של ראש הממשלה, חדשות)
תומך בהליך הפונדקאות לזוגות גאים, רה"מ. | צילום: עמוד הטוויטר של ראש הממשלה, חדשות
הסערה שעורר חוק הפונדקאות נמשכת: לפנות בוקר (שלישי) הוחלט לדחות את ההצבעה בכנסת על התיקון לחוק ב-24 שעות. ההחלטה התקבלה כדי לאפשר בירור המצב לאחר שראש הממשלה נתניהו וחברי כנסת נוספים הודיעו שהם תומכים בתיקון לחוק שיאפשר גם לאבות יחידנים, ובהם גם זוגות גאים, לבצע את התהליך.

 בשעות הערב פרסם נתניהו סרטון שבו הביע תמיכה בזכותם של אבות יחידנים לבצע את הליך הפונדקאות. "ח"כ אמיר אוחנה דיבר איתי לא פעם על חוק הפונדקאות", אמר נתניהו בסרטון. "הוא העלה נקודה מאוד פשוטה: לאימהות יחידניות יש זכות לתהליך פונדקאות, אבל לאבות יחידנים אין זכות כזאת. זה פשוט לא הוגן וצריך לתקן את זה. לכן הודעתי לו היום בישיבת סיעת הליכוד שאני אתמוך בתיקון החוק שהוא יגיש".

שר המשפטים אמיר אוחנה, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
יגיש תיקון או הצעת חוק? ח"כ אוחנה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

 בתגובה לדברי ראש הממשלה, חברת הכנסת מירב בן ארי המשמשת יו"ר השדולה למען הלהט"ב, אמרה: "בחוק הפונדקאות ישנה אפליה בוטה נגד הקהילה הלהט"בית. לאור הסרטון שפרסם ראש הממשלה כל סיעת כולנו שוקלת מחדש את הצבעה החוק ובעיקר את ההסתייגות של ח"כ אמיר אוחנה".

ח"כ בן ארי: "עובדרים את זה כל יום" (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
תתמוך בהצעה של אוחנה, ח"כ בן ארי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

 אמש חסמו עשרות מפגינים את רחוב קפלן בירידה לצומת השלום בתל אביב במחאה נגד התיקון לחוק. לדברי המפגינים, החוק, ובכלל זה גם התיקון, מדיר את ההורים הגאים. "אם ראש הממשלה תומך בתיקון החוק שיעצור אותו עכשיו", קראו המפגינים. "אין שום בהילות להעביר אותו במתכונת הנוכחית. החוק מפר את הסדר הציבורי ואנו נפר את הסדר הציבורי". בנוסף טענו המפגינים כי "השנה היא 2018 - זוהי שנה שבכל העולם להט"בים מתקדמים לשוויון ורק במדינת ישראל מחוקקים נגד הקהילה הגאה".

מחאה נגד חוק הפונדקאות (ארכיון) (צילום: חדשות)
המחאה נגד החוק בת"א | צילום: חדשות