בנו של רה"מ, יאיר נתניהו (ארכיון) (צילום: פלאש 90, חדשות)
יאיר נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

יאיר נתניהו שוב משתלח בשמאל: על רקע סערת חוק הלאום והביקורת החריפה נגד הממשלה, פרסם הלילה (בין ראשון לשני) בנו של ראש הממשלה פוסט שבו כתב: "הנבזיות של השמאל אינה דבר חדש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"הנבזיות של הבולשביקים מהשמאל בקריאה 'נאצים', 'פשיסטים' כלפי הימין (שהוא המחנה הליברלי האמתי בישראל) אינה דבר חדש", כתב יאיר נתניהו. "הרי גם לז'בוטינסקי הם קראו "ולדימיר היטלר" (ולדימיר היה שמו הפרטי)".

דבריו של נתניהו הבן הם המשך ישיר למתקפה של אביו על השמאל בעקבות הביקורת על חוק הלאום. בישיבת הממשלה בשבוע שעבר אמר ראש הממשלה: "במשך עשרות שנים מטיפים לנו באופוזיציה שיש לסגת לקווי 67' כדי להבטיח שישראל תהיה מדינת הלאום של העם היהודי שיש בה רוב יהודי במדינה. אז פתאום כשאנו מחוקקים את חוק היסוד שמבטיח בדיוק את זה, בשמאל מזדעקים? איזו צביעות. אנחנו לא מתביישים בציונות. אנחנו גאים במדינה שלנו, בהיותה בית לאומי לעם היהודי, המקיימת בהקפדה שאין גדולה ממנה את זכויות הפרט של כלל אזרחיה".

הפוסט המשתלח של בנו של רה"מ (צילום: חדשות)
הפוסט המשתלח של בנו של רה"מ | צילום: חדשות

 

לפני כשבועיים וחצי דן בית משפט השלום בתל אביב בתביעות הדיבה ההדדיות שהגישו ארגון השמאל "מולד" ויאיר נתניהו. השופטת חנה קלוגמן המליצה לצדדים להתנצל "בין אם זה באופן רשמי או בפוסטים בפייסבוק". השופטת דחתה את הדיון בתיק והפצירה בצדדים להגיע להסכמה - או שיאלצו להגיע לבית המשפט. השניים פנו למגשר בעבר אך ללא תוצאות ממשיות.

בחודש אוגוסט בשנה שעברה הגיש מכון "מולד" תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו, בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק בו כינה את הארגון "גרורה של 'הקרן החדשה לישראל'". התביעה, שהוגשה בסכום של 140,474 שקלים, הגיעה לאחר שבמכון הזהירו את נתניהו הבן כי אם לא יתנצל - יתבעו אותו.

במחנה של נתניהו השיבו מלחמה, ואיימו לתבוע בחזרה את עורכי הדין של ארגון מולד בגין הפרת זכויות יוצרים. הטענה: עורכי הדין העתיקו בתביעה נגד יאיר נתניהו, קטעים מתביעת הדיבה שהגישו בני הזוג נתניהו בעצמם - נגד העיתונאי יגאל סרנה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il