חודשיים וחצי לבחירות לרשויות המקומיות, והמועמדים לראשות הערים ולמועצות נתקלים בתקופה האחרונה במכשול חדש: מכתב "בירור" שנשלח מטעם ארגון הימין "אם תרצו" שמבקש לעמוד על קשריהם של המועמדים עם הקרן החדשה לישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המועמדים שאליהם נשלח המכתב מזוהים בדרך כלל עם ערכים ליברליים בשיח הציבורי, כמו לדוגמה תחבורה ציבורית בשבת, מניעת הדתה במערכת החינוך ועוד. מכאן, שארגוני חברה אזרחית מהצד השמאלי של המפה ממליצים עליהם לתושבים לקראת הבחירות, דבר שצורם מאוד לארגון הימין.

במכתב שנשלח לעשרות מועמדים נכתב כי "ממידע שהובא בפנינו עולה כי הקרן לישראל החדשה (ארגון פוליטי זר המהווה ארגון הגג הגדול ביותר לארגוני דה-לגיטימציה) רואה בך כמי שאמור לייצג את דעותיה בבחירות המקומיות. אנו בודקים אם אכן נכון הדבר".

חברת מועצת עיריית ירושלים מטעם מרצ, לורה ורטון, סיפרה כי "ביקשו פירוט אם יש לנו קשרים לגוף הזה או לגופים אחרים, וכנראה רצו לרמוז שאנחנו פועלים בצורה לא חוקית". אמיר כוכבי, מועמד לראשות עיריית הוד השרון, אמר: "קיבלתי מכתב מעמותת 'אם תרצו', שבין היתר, בין השורות, מאשים אותי בקבלת מימון מגופים זרים, בקבלת תרומות מחו"ל".

מנכ"ל הקרן החדשה, מיקי גיצין (צילום: החדשות)
מנכ"ל הקרן החדשה, מיקי גיצין | צילום: החדשות

"עמותת הקש הזאת מסכנת את הערכים הבסיסיים שעליהם נוסדה מדינת ישראל", אמר בתגובה יו"ר הקרן החדשה מיקי גיצין. "חייבים לשים לזה סוף, כי אם לא זה יגיע לכל אזרח ואזרחית בישראל שלא מסכימ/ה איתם".

מ"אם תרצו" נמסר בתגובה: "מפליא אותנו שבשנת 2018, מי שרואים עצמם כמשרתי ציבור לעתיד חוששים עדיין משקיפות בפני הבוחרים. בשנים האחרונות מתקיים תהליך החותר לטשטוש הזהות היהודית של מדינת ישראל, תהליך הממומן ומכוון בין השאר על ידי 'הקרן לישראל החדשה' שהינה תאגיד פוליטי זר, שמממן במקביל ארגונים הפועלים להכפשת חיילי צה"ל. מתמודד שחושש מפגיעה במעמדו הציבורי בשל קשריו עם הקרן כנראה מבין שהציבור הרחב אינו מעוניין בכך, ואנו ממליצים לו לחשב מסלול מחדש".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/