ראש עיריית מודיעין עולה להתקפה על שר הפנים: האיסור שהטיל השר אריה דרעי על כמה עיריות לפתוח מרכולים בשבת עורר תגובות מצד פוליטיקאים וראשי עיריות, שטענו כי דרעי חוטא לטובת הציבור ומנסה למצוא חן בעיני הסקטור החרדי. ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס מתח היום (שני) ביקורת חריפה על שר הפנים ואמר כי דרעי נוקט ב"פופוליזם זול כדי לקושש קולות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון שנערך עם ביבס ב"מהדורה הראשונה" התייחס ראש העיר לפרסום על העתירה הצפויה לבג"ץ ואמר כי שר הפנים חושב על הבחירות הקרבות ולא על הציבור הכללי. דרעי הגיב גם הוא לחצי הביקורת שהופנו אליו: "התנהלות חסרת אחריות, לא רצינית, פופוליסטית ורצופה בשקרים, והכל מטעמים פוליטיים זולים".

ביבס, המכהן גם כיושב ראש מרכז השלטון המקומי הוסיף כי לדעתו מאחר שהבחירות ייערכו ככל הנראה בתחילת שנת 2019, פוליטיקאים מחשבים חשבונות כדי להרחיב את כוחם האלקטורלי. "הוציאו את המכתב הזה כדי להדליק ולהצית את הרחוב וכדי להחזיר קולות בחזרה הביתה. בסופו של דבר אין פה שום דבר ואין כאן שום סמכות לשר", אמר. "60 הימים שהיו לדרעי כדי להגיב על חוק העזר העירוני חלפו מזמן. למעשה, חלפו מאז למעלה משבעה חודשים והוא לא הוציא אף מכתב בעניין. יש פה סחר בשבת כדי להדליק את ציבור הבוחרים".

אריה דרעי (צילום: פלאש 90, חדשות)
"חוק פופוליסטי", שר הפנים דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות


ראש העיר ביבס תיאר כי במודיעין ננקטת הקפדה יתירה על מנת לשמור על מרקם החיים המיוחד בין חילונים לדתיים. לדבריו גם כעת, לאחר חקיקת החוק, תהיה הפרדה מלאה בין הציבור שומר השבת לבין שאר הציבורים בעיר.

"בעיר מודיעין מרקם היחסים בין דתיים לחילונים הוא אחד הדברים היפים ביותר שיש בארץ", הוסיף. "דרעי לא יכול בסופו של דבר לסגור את החנויות - הרי זה בתחום האכיפה והרי הפקחים הם יהודים. אני ממתין שהשר יוציא מכתב שיורה לאנשים לעבוד בשבת כדי לאכוף את החוק שהוא בעצמו לא מוכן לאשר".

תגובת שר הפנים דרעי: "שר הפנים אריה דרעי רואה ערך יהודי, חברתי וסוציאלי לאפשר מנוחה לעובדים ביום השבת. בנוסף, הרשויות שפנו לחוקק חוק עזר עירוני שיאפשר פתיחת עסקים למסחר באופן גורף בשבת, לא הוכיחו צורך חיוני בכך, כפי שקובע החוק. יצוין כי האכיפה לגבי עסקים שפועלים בשבת היא בסמכותה הבלעדית של הרשות המקומית. למשרד הפנים אין סמכות ויכולת לעשות זאת. לצערנו הרב ראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס בחר כחלק מקמפיין הבחירות המקומיות שלו בהתנהלות חסרת אחריות, לא רצינית, פופוליסטית ורצופה בשקרים, והכל מטעמים פוליטיים זולים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו:
https://newsevent.co.il