הישג לליכודניקים החדשים: בית הדין של תנועת הליכוד קיבל היום (רביעי) את העתירה של 14 פעילים שהורחקו מהמפלגה וחברותם נפסלה. נוסף על כך, נקבע שמינהלת הליכוד תחויב להחליט על הקבלה לחברות של אלפי מתפקדים שהתפקדו דרך האינטרנט בתוך 30 יום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בית הדין קבע עוד בהחלטתו כי לא ניתן יהיה להרחיק חברים בתנועה ללא שימוע, וכי המינהלת תהיה חייבת להכריע לגבי קבלה לחברות של מי שהתפקד דרך האינטרנט וחברותו טרם אושרה, בתוך 30 יום. עוד נכתב כי "הקשר עם קבוצה זו או אחרת בלבד אינה מהווה עילה מספקת לפסילה".

הבחירות בליכוד - השבוע
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

"יש שופטים במצודת זאב, הדמוקרטיה בליכוד ניצחה", אמר ליאור מאירי, מראשי הליכודניקים החדשים. "שש שנים אנחנו פועלים בהתנדבות, מלקטים מתפקד אחר מתפקד בפינצטה. היום אנחנו מונים יותר מ-14 אלף איש, מאוגדים, נחושים וזועמים. אנשים רבים נמנעו מלהתפקד כי חשבו שהכוחות החשוכים בליכוד ימצאו דרך לחסום אותנו. אבל זה לא הצליח".

הליכודניקים החדשים הוקמו ב-2011 אחרי המחאה החברתית, וראשיו מבקשים להתפקד ולהשפיע – ולא להסתפק בללכת להפגנות. הטענה המרכזית נגדם היא שמדובר בפעילי שמאל שרוצים להתפקד לליכוד – אבל לא מתכוונים להצביע למפלגה בבחירות.