בממשלה חששו מ"אירוע ליאו מסי 2" (צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות)
מירי רגב. ארכיון | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

שרת התרבות והספורט מירי רגב התנתה את התקצוב לאגודות והתאחדויות ספורט, בכך שלא יקיימו תחרויות בשבת. "המוסד יאפשר לספורטאים שומרי שבת המבקשים להשתתף בתחרויות ספורט המאורגנות על ידו לעשות זאת מבלי לפגוע בחובותיהם הדתיות", נכתב בסעיף החדש שעליו חתמה השרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לתנאי ישנם כמה חריגים. ראשית, משחקי הכדורגל ימשיכו להתקיים ביום שבת ותחרויות ומשחקים בינלאומיים לא יבוטלו. כמו כן, אם איגוד יוכיח שאין ברירה אלא לקיים את התחרות בשבת היא תוכל להתקיים והתקציב לא יבוטל.

המהלך ישפיע על איגודים כמו השחייה, הג'ודו ואחרים שמקיימות את אליפויות ישראל בשבת. ההחלטה על המהלך נלקחה אחרי שהוגשה עתירה לבג"ץ של ארגון בשם "נבחרת השבת", שחברים בו הורים וילדים שמתמודדים בכל מיני ענפי ספורט.

"לי יש ספורטאיות בבית, שבגלל שהספורט נערך בשבת הן לא יכלו להגיע להישגים משמעותיים כפי היכולות שלהן", אמר איתן זליגר, חבר הארגון לחדשות. "פתאום גיליתי שזה לא רק הן. אלה אלפי אנשים שמודרים מהספורט שלהם בגלל שמירת השבת. אחרי שניסינו לדבר עם ארגוני הספורט לתקן את ההדרה הזאת פניתי יחד עם חברי נחמן רוזנברג ופרופסור אביעד הכהן לבג"ץ כי זו הדרך היחידה להפסיק את ההדרה שהייתה פה".