זחאלקה. ייפסל מריצה לכנסת?
ח"כ זחאלקה | צילום: פלאש 90 ,מרים אלסטר, חדשות

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (רביעי) להרחיק לחודש את חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) לאחר שכינה את ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) "רוצח" בדיון על הצעת החוק לקיזוז משכורות מחבלים. הרחקתו של זחאלקה תחל עם חזרת חברי הכנסת למושב הבא, והיא תחול גם על הדיונים בוועדות וגם על אלו שבמליאה, אך זכות ההצבעה שלו תישמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הדברים שאמר זחאלקה והובילו להחלטה להרחיקו נאמרו מעל הדוכן במליאה. "אין מילים בפי כדי לתאר עד כמה שפל החוק הזה ועד כמה שפלים הנימוקים שהובאו על ידי יוזם החוק, אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, האחראי על רצח אלפי אנשים וטוען שהוא נלחם בטרור", אמר בנוגע לחוק קיזוז השכר למחבלים.

בהמשך דבריו הוסיף זחאלקה לתקוף: "אתם רוצחים, אתם טרוריסטים, אתם גנבים, אתם המדכאים, המנשלים והצבועים, רצחתם 527 ילדים ב-2014 בצוק איתן. רצחתם ילדים פלסטינים, מי מכם יצא נגד? מי שהגיש את הצעת החוק עונה לכל הקריטריונים של טרור. להשתמש באלימות, להוציא אנשים להורג בכוונה תחילה".

"מי הטרוריסט כאן", זעק זחאלקה, והשיב: "זה ששומע מוזיקה קלאסית, קורא קפקא כאילו הוא בן תרבות ולוחץ על כפתור במטוס שהורג מאה אנשים חפים מפשע".

ח"כ דיכטר אמר בתגובה להרחקה: "אחרי הבוגד עזמי בשארה שברח ממעצר לקטאר, והח"כ המחבל באסל גטאס שהושלך לכלא, הגיע תורו של ג'מאל זחאלקה, אנשים שכאלה מקומם לא בכנסת. גם ועדת האתיקה בכנסת מבינה שעליה לבלום את חברי הכנסת המשתלחים בראשי מערכת הביטחון חדשות לבקרים".