ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (שני) ברוב קולות להרחיק את חבר הכנסת ויו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, לשבוע ימים מדיוני המליאה והוועדות. הסיבה להרחקה - קובלנה שהוגשה ע"י חברי הכנסת נאווה בוקר ואורן חזן וזאת בשל עימות של עודה עם שוטרים לפני כחודש וחצי שבמהלכו הטיח חבר הכנסת עודה בשוטרים: "אתה אפס" ו"לך קיבינמט". בתגובה מסר עודה כי "ועדת האתיקה נגררה היום אחרי השיח המתלהם והצטרפה למגמת ההשתקה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מלבד חברי הכנסת חזן ובוקר אזרחים רבים פנו והתלוננו נגד ח"כ עודה בוועדת האתיקה של הכנסת. על כן איימן עודה יורחק לשבוע מהכנסת בעקבות התקרית בבית החולים בני ציון בחיפה שבה הטיח בשוטרים שלא אפשרו לו לבקר את ג׳עפר פרח מספר קללות. פרח אופשז לאחר ששבר את רגלו במהלך מעצר משטרתי בהפגנה.

נאווה בוקר, כנראה תישאר בחוץ (צילום: חדשות)
ח"כ בוקר הגישה קובלנה נגד ח"כ עודה | צילום: חדשות

בתגובה להחלטת ועדת האתיקה מסר ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, כי "במקום להגן על חסינות חברי הכנסת ועבודתם התקינה, ועדת האתיקה נגררה היום אחרי השיח המתלהם והצטרפה למגמת ההשתקה וסתימת הפיות המשתלטת על הכנסת. אמשיך לעשות את עבודתי כנבחר ציבור ואדרוש את זכותי לבקר כל פצוע, בטח אם הוכה על ידי המשטרה".

המשטרה עצרה בחודש מאי האחרון יותר מ-20 מפגינים בהפגנת הסולידריות עם עזה שהתקיימה בחיפה בשעות הערב. בהפגנה השתתפו מאות מפגינים ובמשטרה טענו שהעצורים הפרו את הסדר הציבורי. אחד מהם אושפז בבית החולים בני ציון בחיפה, לשם הגיע יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה והתעמת עם השוטרים וגידף אותם. מייד לאחר האירוע במשטרה הוגשה תלונה רשמית נגד חבר הכנסת.

בעצורים בהפגנה היה גם ג'עפר פרח, יו"ר מרכז מוסאוא לזכויות אדם, שנזקק לאשפוז, לטענת עורך דינו, בעקבות שבר ברגלו שנגרם במהלך המעצר. בשעת אחר הצוהריים הגיע ח"כ עודה לבית החולים, אך השוטרים מנעו את כניסתו. "מה הסיפור? אני חבר הכנסת איימן עודה", אמר לשוטרים. "מה אתה רוצה? אני לא אעזוב את המקום. מי אתה שתגיד לי?".

ח"כ חזן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ח"כ חזן, ארכיון | צילום: חדשות 2

כשהשוטרים ביקשו להבין את מי חבר הכנסת מעוניין לבקר, עודה השיב: "מי אתה בכלל? לך קיבינימט. תתבייש לך". בהמשך, כשהשוטרים איימו לעצור אותו, פנה הח"כ לאחר השוטרים ואמר: "אתה אפס".

בעקבות התקרית במשטרה מסרו: "צוות השיטור של תחנת חיפה נכח בבית החולים, במסגרת פעילות מבצעית של שמירה על עצור, החשוד בעבירות סדר ציבורי בהפגנה אמש. במהלך הפעילות, ניסו מספר גורמים להגיע אל העצור בניגוד לחוק, על אף הנחיית השוטרים במקום לעזוב את המתחם".