סרטון ה"ברכה" ממשיך לעורר זעם: ח"כ עבד אל-חכים חאג' יחיא מהרשימה המשותפת הגיש הבוקר (רביעי) תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן בטענה לעבירה פלילית שעולה מהסרטון הפרודי שהפיץ אתמול ברשתות החברתיות כברכה לראש השנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון המדובר נראה ליברמן כשהוא "לומד" קרב מגע ממתן גביש, מדריך הכושר הקרבי ששימש כהשראה לדמות הפרודית של סשה ברון כהן ו"נלחם" בטרור, בין היתר תוך ביצוע בדיקה מתחת לשמלתה של אישה מוסלמית באמצעות מראה.

בתלונה נכתב כי הסרטון מהווה עבירה משום שהוא מטריד מינית, מעודד לאלימות, מטיף לגזענות ופוגע באחד מסמלי האסלם: הלבוש הדתי והמסורתי. חבר הכנסת ביקש לפתוח בחקירה נגד השר בגין העברות שייחס לו, ודרש מהיועץ המשפטי להביע עמדה נגד הגזענות כלפי הערבים שהולכת ומתרבה לאחרונה.

התלונה מגיעה לאחר האשמות נוספות ובהן דבריה של מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, שתקפה גם היא את השר וטענה כי "צילום מתחת לחצאית הוא עבירה פלילית, ואילו סרטון זה מכשיר הטרדות מיניות והופך אותן לבדיחה".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה לטענות מאמש: "מדובר בסרטון הומוריסטי לשנה החדשה וכך יש להתייחס אליו". תגובה לתלונה טרם התקבלה.